27 січня в Запорізькому національному університеті відбувся науково-практичний семінар для викладачів біології професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, участь у якому взяли понад 30 учителів із Запоріжжя й області.

Такі методичні заходи проводяться вже традиційно, адже в Економіко-правничому коледжі й у Запорізькому національному університеті загалом приділяють значну увагу підготовці висококваліфікованих фахівців. Також у виші дбають про підвищення рівня освіти і форми її доступності для студентів; створюють усі необхідні умови для індивідуального навчання учнів; упроваджують в освітній процес систему Moodle, що сприяє ефективному використанню електронних освітніх ресурсів під час здобуття вищої освіти.

Захід був ініційований Науково-методичним центром професійно-технічної освіти в Запорізькій області за сприяння Економіко-правничого коледжу Запорізького національного університету, а його координатором виступила методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти в Запорізькій області Наталія Лєвіна. Наталія Віталіївна зазначила, що основною метою цього семінару є ознайомлення викладачів із системою управління навчанням  Moodle та іншими інформаційно-комп’ютерними технологіями при викладанні біології та хімії, з системою тестування та наступністю викладання дисциплін у ПТНЗ, а також забезпечення безперервного підвищення кваліфікації шляхом самоосвіти педагогічних працівників і доступу до новітніх технологій навчання. За її словами, це вже не перший подібний досвід взаємодії викладачів коледжів і ПТНЗ із викладачами вишу.

Гостей заходу привітав також проректор із науково-педагогічної роботи Запорізького національного університету, професор Володимир Волков. Він наголосив на продовженні такої форми співпраці з викладачами ПТНЗ, передачі їм професійного досвіду і знань, адже тільки разом можна ефективно працювати та показувати високі результати. Крім того, Володимир Петрович запевнив, що університет і надалі підтримуватиме організацію практичних занять із різних дисциплін для викладачів професійно-технічних навчальних закладів, побажавши плідної та результативної роботи в процесі підготовки учнів.

У роботі семінару взяли участь як представники Економіко-правничого коледжу ЗНУ – директор Олена Грибанова, заступник директора Альона Ходаковська, викладач хімії та біології Ольга Учуєва та інші викладачі, – так і завідувач кафедри фізіології з курсом цивільної оборони ЗНУ, доктор біологічних наук, професор Валентина  Бовт, викладач біології ДНЗ «Запорізький професійний металургійний ліцей» Олена Павленко та викладачі інших ПТНЗ області.

Виступаючи перед учасниками семінару, директор Економіко-правничого коледжу ЗНУ Олена Грибанова наголосила на важливості забезпечення викладання загальноосвітніх дисциплін на рівні державних стандартів, висловивши сподівання, що такі практичні семінари допоможуть викладачам отримати нові знання і практичний досвід.

Під час заходу з вчителями поділилися інноваційними методиками та новітніми матеріалами, які стануть їм у нагоді під час підготовки учнів, продемонстрували всі переваги, інтерфейс і можливості роботи в системі Moodle. Так, були розглянуті такі питання: напрями використання найсучасніших педагогічних технологій  у діяльності навчального закладу, система Moodle як засіб електронного забезпечення навчання, розв’язання типових задач із генетики з використанням системи Moodle, актуальні проблеми та перспективи розвитку викладання біології в навчальних закладах, можливості використання онлайн-систем тестування сервісу Майстер-Тест на уроках біології.

Досвідом викладання теми генетичної спадковості поділилась і завідувач кафедри фізіології з курсом цивільної оборони ЗНУ, доктор біологічних наук, професор Валентина Бовт, яка підготувала доповідь і презентацію «Генетичні задачі: актуальні питання навчання».

Також учасникам семінару продемонстрували фрагмент роботи учнів у системі  Moodle, зокрема особливості виконання тестових завдань, розв’язання задач на наслідування груп крові людини на прикладі практичного уроку «Розв’язання типових задач з генетики. Моногібридне схрещування»,  який провела викладач вищої категорії, викладач-методист Економіко-правничого коледжу ЗНУ Ольга Учуєва.

Заступник директора Економіко-правничого коледжу ЗНУ Альона Ходаковська детально розповіла про використання інформаційної системи Moodle для якісної організації самостійної роботи учнів і студентів, органічної взаємодії між викладачем і студентами, проведення поточної атестації, створення електронного контенту всіх навчальних дисциплін і курсів з її допомогою.

Вона звернула увагу присутніх на переваги системи Moodle, якою у світі користуються  близько 200 країн, а  в Запорізькому національному університеті цю інформаційну систему використовують вже 3 роки.

Також у рамках роботи семінару викладачам біології були запропоновані майстер-класи за вибором, які проводили викладач біології ДНЗ «Запорізький ПМЛ» Олена Павленко,  заступник директора Економіко-правничого коледжу Альона Ходаковська та методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти в Запорізькій області Наталія Лєвіна. Ці майстер-класи були присвячені темам використання сервісу Майстер-Тест на уроках біології та для дистанційного навчання, використання системи управління навчанням Moodle  як інтегрованої системи для створення персоналізованого навчального середовища, створення інтерактивних модулів LearningApps для підтримки навчання та процесу викладання; інтегрування елементів Master-test, LearningApps у блог викладача.

Наприкінці зустрічі учасники заходу скопіювали собі навчально-методичні матеріали для детальнішого самостійного опрацювання та висловили сподівання на подальше проведення подібних практичних семінарів.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *