Сьогодні, 29 січня, представники професійно-технічних навчальних закладів, батьківських комітетів, профспілкових організації ПТНЗ вийшли на пікет. Зібравшись під Міністерством освіти і науки України, вони сформували колону і вирушили до Верховної Ради, де о 14:00 мала розпочатись Всеукраїнська нарада з проблем та ризиків функціонування системи ПТО в контексті прийняття Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік».

Голова Комітету ВР з питань науки і освіти  Лілія Гриневич на початку всеукраїнської наради заявила про свій намір вийти до мітингувальників, щоб розповісти їм про напрацьовані рішення, про завдання наради, що зараз працює.

– Комітет ВР з питань освіти і науки скликав цю нараду, щоб вирішити проблему, яка сьогодні склалася. Проблема вам усім дуже добре відома і зрозуміла – передання фінансування ПТО до міст обласного значення, але без жодного ресурсу, без субвенцій, – звернулась Лілія Гриневич до представників галузі ПТО, які зібрались під Верховною Радою України. – Ми сьогодні зареєстрували два проекти, які мають вирішити цю проблему, і наступного тижня парламент має їх проголосувати.

Крім того, голова профільного комітету озвучила позицію Комітету ВР з питань освіти і науки. – Діти у системі ПТО отримують не тільки професію, а й здобувають середню освіту. А це означає, що вони мають отримувати освітню субвенцію, яка так само йде на кожну дитину в загальноосвітню школу. Крім того, має бути надана субвенція на підготовку робітничих кадрів. І лише другу частину фінансування можуть додавати органи місцевого самоврядування, – зокрема заявила Лілія Гриневич.

Освітній портал “Педагогічна преса”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *