28 січня на базі фізичного факультету Запорізького національного університету відбувся міський науково-методичний семінар «Підвищення рівня професійної компетенції вчителів фізики через впровадження сучасних технологій» для вчителів фізики шкіл, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів І – ІІ рівнів акредитації. На цей захід завітало більше 50 слухачів.

Організатором семінару виступив фізичний факультет ЗНУ спільно з Інформаційно-аналітичним методичним центром (ІАМЦ) Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та Науково-методичним центром професійно-технічної освіти у Запорізькій області. Саме завдяки плідній співпраці популярність таких заходів зростає з кожним роком.

Привітав учасників семінару проректор із науково-педагогічної роботи Запорізького національного університету, професор Володимир Волков. Він наголосив на розширенні саме такої форми співпраці з учителями шкіл, професійно-технічних навчальних закладів і вищих навчальних закладів  І – ІІ рівнів акредитації, побажавши учасникам успіхів у роботі та подальшого кар’єрного зростання.

Крім того, Володимир Петрович відзначив, що у зв’язку з процесами трансформації системи ПТНЗ та ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації постає необхідність перетворення циклових комісій на кафедри та факультети.

У свою чергу методист ІАМЦ Валентина Кравцова звернула увагу присутніх на те, що подібні заходи сприяють підвищенню кваліфікації викладачів фізики, допомагають їм краще орієнтуватись у нових досягненнях науки, та наголосила на важливості самоосвіти викладачів як інструмента розвитку і здобуття знань.

Також до привітань долучились заступник декана фізичного факультету ЗНУ Анатолій Кулинич та методист Науково-методичного центру професійно-технічної освіти у Запорізькій області Наталія  Лєвіна.

Під час заходу з учителями поділилися інноваційними методиками, новітніми матеріалами та можливостями використання науково-методичних розробок у процесі викладання фізики, які стануть їм у нагоді під час підготовки учнів.

Так, завідувач кафедри фізики металів ЗНУ, доктор фізико-математичних наук, професор Василь Гіржон розповів присутнім про діяльність кафедри фізики металів, напрями роботи та наукові досягнення науковців кафедри, які можуть використовуватись на практиці, а саме про застосування лазерів у технології нарізки металів, у 3D-принтингу (виготовлення об’ємних деталей), у технології зварювання в автомобільній промисловості та інших галузях.

Також під час зустрічі  доктор педагогічних наук, професор кафедри фізики та методики її викладання Олександр Іваницький розповів про науково-методичну діяльність кафедри фізики та методики її викладання. Крім того, були розглянуті дослідження вольтфарадних характеристик зустрічно з’єднаних напівпровідникових діодів теплового балансу шахтних печей магній термічного відновлення губчастого титану, які підготували викладачі фізичного факультету Запорізького національного університету – старший викладач кафедри фізики напівпровідників Анатолій Кулинич і кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри прикладної фізики Олександр Багрійчук.

На семінарі виступила і начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлія Паскевська. Вона розповіла учасникам про безкоштовні тренінги із зовнішнього незалежного оцінювання з фізики, які пройдуть 27 березня в Запорізькому національному університеті, про інформаційно-консультативні зустрічі з батьками та школярами в різних районних центрах Запорізької області, присвячені питанням складання ЗНО і правилам вступу, а також нагадала про діяльність інформаційно-консультативного центру ЗНУ, фахівці якого надають допомогу з усіх організаційних питань складання ЗНО та вступу до вишу.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *