31 січня в креативному просторі студентів ХНУРЕ «IT Hub Nure» відбувся Вікімарафон, присвячений 12-річчю української, 15-річчю англійської та 8-річчю кримськотатарської Вікіпедії. Досвідчені тренери та редактори навчали всіх охочих створювати і правити статті на Вікіпедії, знайомили з основними критеріями їх значущості та достовірності.

Координатор проектів громадської організації «Вікімедіа Україна» та співробітник кафедри українознавства ХНУРЕ Сергій Петров разом із редактором Вікіпедії, викладачем ХНУ імені В.Н. Каразіна Дмитром Власенком зробив короткий екскурс в історію цієї популярної енциклопедії, розповів про основні правила створення статей та їх особливості. Далі перейшли до технічних моментів – тегів, роботи ботів і редагування матеріалів. У результаті в україномовному сегменті Вікіпедії побільшало приблизно на 20 нових статей.

Варто додати, що ХНУРЕ долучається до міжнародної освітньої ініціативи – «Освітня програма Вікіпедії» (“Wikipedia Education Program”). У рамках цієї програми передбачається заміна рефератів із низки дисциплін на статті у Вікіпедії. Така ініціатива допоможе підвищити мотивацію студентів підходити до написання матеріалів творчо і відповідально, а головне – усвідомити, що їхня праця не буде марною, а з результатами може ознайомитися кожен охочий. Крім цього, студенти IT-спеціальностей створюватимуть технічних ботів – спеціальні програми для автоматичного виконання різних технічних функцій. Цю ініціативу викладачі вишу вже обговорили та підтримали на науково-методичній раді.

Т.в.о. ректора ХНУРЕ Едуард Рубін зазначив: «Сьогодні в період масивної інформаційної війни особливо актуальним стало питання достовірності інформації, оскільки матеріал виправити і написати може кожен, і немає гарантії, що він свідомо не вводить читачів в оману. Тому сьогодні студенти повинні вчитися аналізувати інформацію, критично ставитися до всього, що бачать і читають, вміти сформувати свою думку та викласти її зрозуміло і доступно у письмовій формі. Сподіваюся, що в недалекому майбутньому у студентів після закінчення університету буде ціле портфоліо на базі акаунта в Вікіпедії, і за ним можна буде судити про їхні знання, кваліфікації та бажання ділитися своїми знаннями з іншими».

Варто зазначити, що Вікімарафон у Харкові проходив протягом двох днів – суботи та неділі. За цей час було написано близько 20 статей. Також подібні заходи відбулись у Києві, Львові, Чернігові та Херсоні.

За інформацією ХНУРЕ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *