Головне Управління Держсанепідслужби в Тернопільській області повідомляє про спалах захворювання на вірусний гепатит А серед учнів Тернопільського вищого професійного училища № 4. Захворіли 5 осіб, серед них четверо  дітей, які навчаються в одній групі та проживають в одному блоці гуртожитку училища. Таку інформацію оприлюднила на своєму офіційному сайті Тернопільська облдержадміністрація.

Перший випадок захворювання зареєстровано ще торік – 2 грудня, останній – 29 січня 2016 року. Всіх хворих із попереднім діагнозом «Вірусний гепатит А» було госпіталізовано у інфекційні відділення районних лікарень та ТМДКЛ (за місцем проживання). Лабораторно підтверджений діагноз у 2 хворих (методом ПЛР). Досі на стаціонарному лікуванні перебувають 2 учнів.

У ході епідрозслідування – при зборі епіданамнезу, за даними лабораторних досліджень (зразки питної води, змиви з предметів побуту, обстеження контактних),  підтверджені факти порушення правил особистої гігієни у побуті та при зберіганні і вживанні харчових продуктів.

У приміщеннях, де перебували хворі (навчальний корпус училища, житлові кімнати та побутові приміщення гуртожитку) спеціалістами відділення дезінфектології ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» проведено заключну дезінфекцію.

Робота у вогнищі триває – за контактними особами (учнями, персоналом училища) ведеться медичне спостереження, проводяться  дослідження на біохімічні показники крові. Крім того, всім, хто мав контакт із хворими, рекомендовано вживати імуномоделюючі медикаментозні препарати, а в училищі – проводити щоденне вологе прибирання із застосуванням дезінфекційних засобів.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *