Сьогодні, 4 лютого, Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» щодо фінансування професійно-технічної освіти».

Законом врегульовуються у 2016 році питання фінансового забезпечення професійно-технічної освіти з урахуванням змін до Бюджетного кодексу України, ухвалених Законом «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти» (законопроект за № 3831-2).  Відповідний законопроект зареєстровано за № 3830-3.

12314525Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич так прокоментувала цю знакову подію на своїй сторінці у Фейсбуці:

“Щойно Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому у першому читанні законопроекти в редакції Комітету ВР з питань науки і освіти, підтримані Бюджетним комітетом щодо змін фінансування професійно-технічної освіти. Законопроект № 3831-2 (305 голосів) «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо фінансування професійно-технічної освіти» та законопроект № 3830-3 ( 297 голосів) про внесення змін до Закону України “Про Державний бюджет України на 2016 рік” щодо фінансування професійно-технічної освіти з відповідним редагуванням додатків.

Таким чином, фінансування закладів ПТО здійснюватиметься за рахунок коштів обласного бюджету та з бюджетів міст, що є обласними центрами, а також за рахунок освітньої субвенції на підтримку підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах з державного бюджету місцевим бюджетам.

Реалізація положень законопроектів дасть змогу забезпечити ринок праці кваліфікованими кадрами шляхом збереження та розвитку професійно-технічних навчальних закладів, що здійснюватимуть підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації спеціалістів та кваліфікованих робітників, професійне навчання незайнятого населення, працюючих робітників та керівників середньої ланки управління із урахуванням потреб регіонів.”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *