На жаль, так буває, що літо залишає по собі не лише приємні спогади, а й дуже неприємні хвороби «інтимного характеру». Та й не тільки в літі справа. Як казав цинічний доктор Хаус із однойменного серіалу: «Майже кожен з нас випробував на собі СПД – Секс По Дурості». Не будемо займатися моралізаторством. У цьому матеріалі на перший план виходять винятково прагматичні запитання: «Чим ризикуємо заразитися?», «Які симптоми?» і «Як лікуватися?». Природно, про це краще знає обізнаний фахівець, з яким і поговорив наш кореспондент.

Костянтин Григорович Маркевич – завідувач амбулаторним відділенням Київського шкірно-венерологічного диспансеру, кандидат медичних наук, лікар дерматовенеролог вищої категорії з більш ніж десятирічним досвідом лікувальної практики.

Десять років тому фіксувалися якихось 15 – 20 захворювань: такі як гонорея, трихомонада, грибкове захворювання тощо, – розповідає лікар. – Тепер уже, напевно, 50 – 60 і більше інфекцій. Найвідоміші серед невенеричних: трихомоноз, хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, папілома вірус, генітальний герпес, цитомегаловіруси. Серед венеричних: сифіліс і гонорея; анаеробні бактерії: фузобактеріі, гарднарелли; грибкові захворювання. Все це передається в 90 – 95 % статевим шляхом. Дуже рідко спостерігається контактно-побутовий шлях, наприклад, через предмети або в місцях громадського користування: сауни, басейни, відкриті водойми. Проте більш відомі мікроби так не передаються, бо дуже нестійкі у зовнішньому середовищі. Сонце, певна кількість солей у морській воді, будь-які миючі засоби, несприятливий температурний режим не дають цим мікробам жодних шансів. Тому, якщо дотримуватися елементарних вимог гігієни, то ризик зараження мінімальний.

Читати далі

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *