В Україні близько 104 тисяч дітей виховуються в закладах інституційного догляду, – такі дані моніторингового дослідження функціонування системи інтернатних закладів та закладів соціального захисту дітей озвучив Микола Кулеба під час прес-конференції в Адміністрації Президента. Дослідження було проведене Уповноваженим Президента України з прав дитини спільно з Всеукраїнською громадською організацією «Україна без сиріт». Про це повідомляє сайт Президента України.

Микола Кулеба зазначив, що через закритість інтернатної системи адміністрація закладів має змогу вдаватись до різних порушень – це і фінансові зловживання, і використання праці вихованців, також непоодинокими є і випадки насильства над дітьми.

Під час прес-конференції було продемонстровано фільм «Інтернати очима дітей», в якому зібрано свідчення дітей-вихованців інтернатів про досвід перебування в інтернатних закладах.

«Замість того, щоб ростити здорових, розумних дітей у сім’ях, батьки віддають їх до інтернатів. Слід розуміти, що в інтернатних закладах діти не отримують тих соціальних навичок, які потрібні кожній людині для життя в соціумі. До того ж, після виходу із інтернату, дитина не знаходить місця і в сім’ї, адже родинні стосунки вже розірвано. На фінансування інтернатів держава витрачає колосальні кошти, а краще було б їх скерувати на підтримку родини, забезпечити дитину необхідними послугами в межах громади та зробити все, щоб ця дитина залишалась в сім’ї», – наголосив Микола Кулеба.

Проведене дослідження свідчить, що вихованці інтернатів найбільше бояться закінчити інтернатний заклад, а також хвилюються, що не зможуть здобути хорошу освіту і професію, що їм не буде, де жити, не вистачить грошей на одяг, харчування та ліки.

Моніторингове дослідження функціонування системи  інтернатних закладів та закладів соціального захисту для дітей (закладів інституційного догляду).

* * *

Нагадаємо, 28 грудня 2015 року Президент України  Петро Порошенко підписав розпорядження «Про робочу групу з опрацювання пропозицій щодо реформування системи інституційного догляду та виховання дітей», метою якого є створення умов для розвитку і виховання дітей у сім’ях або в умовах, максимально наближених до сімейних.

Співголовами цієї групи призначено Уповноваженого  Президента з прав дитини Миколу Кулебу та заступника Глави Адміністрації Президента України Ростислава Павленка.

Довідково

У середньому в Україні кожні 3 дні 250 дітей влаштовуються до закладів інституційного догляду, а кожна 35 дитина в Україні є вихованцем інтернатного закладу певного типу.

Усього ж в Україні функціонують 774 інтернатні заклади та установи соціального захисту дітей. У них виховується близько 104 тисяч дітей, водночас із них лише близько 10 тисяч – це діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, у решти є батьки.

Загальний обсяг фінансування таких закладів становить понад 5 мільярдів гривень.
Витрати саме на утримання дітей (харчування, одяг, лікування, взуття) становлять лише 12 % від загальної суми коштів, оплата комунальних послуг – 11 %, заробітна плата персоналу – 70 %.

За інформацією Офіційного інтернет-представництва 
Президента України Петра Порошенка

 

 

 

 

 

 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *