9 лютого 2016 року в Міністерстві освіти і науки України відбулась зустріч заступника міністра освіти і науки України Максима Стріхи з представниками відділу фізики біологічних систем Інституту фізики Національної академії наук України – виконувачем обов’язків керівника відділу Галиною Довбешко та провідним науковим співробітником Семеном Єсилевським, які є координаторами наукового проекту програми Європейського Союзу «Горизонт 2020».

Під час зустрічі було обговорено актуальні питання стосовно реалізації в Україні проектів Рамкової програми ЄС «Горизонт 2020». Окрім того, науковці Інституту фізики НАН України поділилися власним досвідом участі в проектах програми та провели презентацію проекту, над яким ведуть роботу зараз.

f09022016-(2)Як повідомив Семен Єсилевський, проект підтримано в рамках програми «Горизонт 2020» «Дії Марії Склодовської-Кюрі», а саме підпрограми з обміну кадрами у сфері досліджень та інновацій (Research and Innovation Staff Exchange (RISE)). Основними принципами підпрограми є обмін новаторськими знаннями через обмін кадрами та зміцнення партнерських зв’язків з організаціями країн-членів ЄС, асоційованих країн, а також за їх межами.

Відділ фізики біологічних систем Інституту фізики НАН України є координатором проекту, консорціум якого становлять 7 партнерів із 6 країн: університет Франш-Конте, Французька республіка, Інститут фізики Латвійського Університету, Латвійська Республіка, Тартуський університет, Естонська Республіка, Центр матеріалознавства, Україна, а також партнери поза ЄС – Х’юстонський університет, Сполучені Штати Америки, та Федеральний університет Жуіс-де-Фора, Федеративна Республіка Бразилія.

Метою проекту є дослідження взаємодії клітинних мембран із різноманітними частинами. Заступник міністра Максим Стріха зазначив, що таке дослідження є важливим для медицини, і методики, які застосовуються в цих дослідженнях, вже використовуються при лікуванні пухлин.

f09022016-(3)Наразі представники Інституту фізики НАН України планують подавати заявки на участь у інших проектах програми «Горизонт 2020», зокрема в проекті з дослідження хвороби Альцгеймера, а також інфраструктурній програмі, що зможе допомогти оновити матеріально-технічну базу відділення фізики біологічних систем.

Максим Стріха зазначив, що Міністерство готове і надалі надавати організаційну підтримку науковцям, які беруть участь у проектах програми «Горизонт 2020». «Наразі заплановане чергове спільне засідання президії НАН України та колегії МОН, і на ньому можна буде обговорити організаційні рішення щодо «Горизонту 2020» та ухвалювати відповідні рішення щодо них», – зазначив заступник міністра. Також Максим Стріха наголосив на необхідності розвитку в українській науці такого напряму, як біофізика, та інформування наукової спільноти про можливості, які дає «Горизонт 2020». «Необхідно доносити до нашої наукової спільноти розуміння того, що ми здатні перемагати, і навіть у ролі координаторів проектів програми «Горизонт 2020»», – сказав заступник міністра.

Інформує МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *