Важко уявити місто без скверів, парків, алей та озеленених прибудинкових територій, а світ без шедеврів садово-паркового мистецтва, побудованих сотні років тому, однак збережених у первісному вигляді донині.

Витоки і становлення садово-паркового мистецтва можна знайти у відбитках, залишених на камені первісною людиною. Разом із городництвом люди розвивали і плодове садівництво, що з часом переросло в декоративне. За часи існування професія озеленювача називалась по різному, і в ХХІ столітті можна зустріти такі терміни: ландшафтний дизайнер, ландшафтний архітектор, озеленювач, садівник, флорист. І це ще не весь перелік назв, які підходять для характеристики фахівця садово-паркового господарства.

Досвід професії озеленювача є значним, адже наука про природу, гармонію, композицію з використанням сучасних технологій є запитаною в усьому світі.

Навчання в Уманському національному університеті садівництва на кафедрі садово-паркового господарства відкриває світ природи, світ прекрасного. Студенти дізнаються історію паркобудівництва,  етапи створення парку, новітні технології у декоративному садівництві,  процеси росту та розвитку декоративних рослин і догляду за ними; опановують навички комп’ютерного проектування з умінням візуалізації власних садово-паркових проектів.

Можливість закордонної практики сприяє вивченню міжнародного досвіду проведення робіт на об’єкті озеленення.

Отримавши фахову підготовку за спеціальністю «садово-паркове господарство» в Уманському НУС, студенти можуть працевлаштуватися:

– на підприємствах, які займаються веденням садово-паркового господарства та озелененням населених місць;

– в установах та організаціях, у підпорядкуванні яких знаходяться парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, а саме: завідувачем теплично-оранжерейного комплексу, завідувачем структурних підрозділів із розмноження, вирощування та впровадження декоративних рослин, інженером-озеленювачем, техніком-озеленювачем, дизайнером садово-паркових об’єктів, квітникарем, дендрологом та ін.;

– у науково-дослідних установах садівництва та лісівництва: ботанічних садах, дендрологічних та національних природних парках, лісонасіннєвих станціях і розсадниках різних форм власності;

– в органах Міністерства охорони навколишнього середовища тощо.

Крім того, база знань, здобутих в університеті, сучасні ринкові відносини та інформаційні технології дають можливість для відкриття власної справи.

Для вступу на спеціальність садово-паркове господарство у 2016 році до Уманського НУС треба складати такі  конкурсні предмети ЗНО:

  • українська мова та література;
  • біологія;
  • математика, історія України, географія (на вибір).

 За інформацією Уманського НУС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *