Штучні легені рятуватимуть життя - 25670991Американські вчені зробили прорив у медицині, який одного разу може призвести до революції в трансплантології органів.

Вперше в історії людства в науковій лабораторії були вирощені людські легені. Вчені розробили технологію вирощування  у 2010 році. З тих пір вона тестувалася на органах щурів і свиней. Тільки після досліджень з тваринами вчені перейшли до легень людини.

Науковці, що працюють на медичному факультеті Техаського університету в Галвестоні, домоглися такого результату, використовуючи частини легенів двох загиблих дітей.Штучні легені рятуватимуть життя - trans

З однієї пари органів дослідники зробили “остов” зі сполучної тканини, основними компонентами якої є колаген і еластин. До цієї конструкції був прикріплений клітинний матеріал іншої пари легень. Потім даний зразок був опущений в спеціальну камеру, наповнену живильною рідиною.

За чотири тижні команда експериментаторів отримала повноцінні людські легені. Вчені стверджують, що можуть повторити свій експеримент, використовуючи матеріал інших людей.

“Нам знадобився рік для того, щоб переконатися, що впоралися з поставленим завданням. Не можна розповідати всьому світові про щось дивовижне, якщо ти не довів це сам собі “, – заявила одна з дослідників, доктор Джоан Ніколс.

Вона додала, що хоча її колеги раді цьому відкриттю, їм знадобиться мінімум 12 років, перш ніж трансплантація вирощених в лабораторії легень стане реальністю.

За матеріалами Кореспондент

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *