9 лютого 2016 року у Всесвітній день безпечного Інтернету відбувся Всеукраїнський форум “Цифрове перетворення освіти”. Його організували Інститут модернізації змісту освіти МОН України та спільнота GoogleEducatorGroup (GEG) «Навчаємося з Google».

Для проведення заходу, в якому взяли участь представники закладів післядипломної педагогічної освіти, викладачі ВНЗ, директори шкіл, учителі, переможці конкурсів GEG-спільноти та інші, було обрано затишний Гольф Клуб Оболонь міста Києва.

Лідери спільноти GEG Ukraine Наталія Саражинська та Наталія Гущина привітали учасників форуму, серед яких були представники України, Білорусі та Естонії.

До присутніх звернувся заступник міністра – керівник апарату МОН Олег Дерев’янко: «Мене хвилює, як нам усім разом, зважаючи на наявні проблеми, перетворити нашу освіту, зокрема шкільну, на сучасну, водночас зберігши накопичений досвід.

Хочу зазначити чотири найважливіші, на мою думку, тези щодо інновацій в освіті. По-перше, це інновація контексту (усвідомлення людиною себе та свого «я» у глобальному світі), по-друге, інновація правління, по-третє, інновація мотивації суспільства. І по-четверте – інновація простору. Наприклад, якби ми з вами зібралися не в такому цікавому місці, як цей Гольф Клуб, а в приміщенні міністерства, то сам простір тиснув би на нас».

Наталя Вяткіна, директор Інституту модернізації змісту освіти, вітаючи учасників форуму, зазначила, що зараз Україна іде шляхом реформування освітньої галузі. Головне, щоб не було імітації реформ, що нагадуватиме «насичування стероїдами».

Марія Богуслав, заступник директора ІМЗО, розказала про реалії інформатизації освіти і заплановані кроки Міносвіти та Інституту щодо поліпшення ситуації.

Учасники форуму мали унікальну можливість почути міжнародних експертів із питань безпечного Інтернету та педагогічних технологій, зокрема Елайджа Лаваля, фахівця Google, Людмилу Рождественську, освітнього технолога з Естонії, та Ірину Васильєву, начальника управління інформаційних освітніх технологій із Республіки Білорусь. Також відбувся обмін педагогічним досвідом, новими ідеями. Колеги-однодумці обговорили  проблеми безпеки учнів в інтернеті та перспективи впровадження інформаційних технологій у навчальних закладах.

Олег Дерев’янко вручив подяки Міністерства освіти і науки партнерам та учасникам спільноти за соціальну активність у питаннях цифрової трансформації освіти, активну участь у становленні та розвитку неформальної освітньої спільноти “Навчаємося з Google”. Переможці конкурсів “Викладач місяця GEG Ukraine отримали Сертифікати та сувеніри від GEG.

Захід відбувся у формі баркемпу. Працювали три секції, які вели модератори: Ірина Сокол, старший викладач Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Іван Іванов, завідувач сектору Інституту модернізації змісту освіти; Олена Бурдун, методист вищої категорії Інституту модернізації змісту освіти. Учасники форуму відповідно до програми баркемпа самостійно обирали секцію, виступи в якій хотіли послухати.

Форум “Цифрове перетворення освіти” став унікальним майданчиком для широкої співпраці, обміну досвідом та ідеями щодо використання цифрових рішень та інструментів Google в навчальному процесі.

За інформацією  Інституту модернізації
змісту освіти МОН України 

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *