В Інституті модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України побували колеги з Естонської Республіки та Республіки Білорусь: освітній технолог Талліннського ліцею (Естонська Республіка) Людмила Рождественська та начальник управління інформаційних освітніх технологій національного інституту освіти Республіки Білорусь Ірина Васильєва.

Ірина Васильєва розповіла про те, як у Білорусі працює парк високих технологій в освіті, вхід до якого через мережу інтернет відкритий усім зацікавленим. Перший рік при ньому діє бізнес-інкубатор, продуктами якого також можуть скористатись учителі, учні та їхні батьки. Сприяють поширенню ІТ- технологій  в освітній галузі республіки і міні ІТ- академії. Окрім того, третій рік поспіль у наших сусідів реалізується державна програма повного переобладнання класів із фізики, хімії та біології. Відповідно до неї класні кімнати з цих предметів здаються «під ключ»: із новими меблями, комп’ютерами для кожного учня, необхідними реактивами, приладдям і навчальною літературою.

Людмила Рождественська детально зупинилась на успішній діяльності інноваційного навчального закладу нового типу, яким є Талліннський ліцей. Колектив із 100 педагогів навчає 1300 дітей. У ліцеї акумулюються і впроваджуються найкращі освітні інновації з використанням ІКТ. Окрім того, Людмила Рождественська – відомий в освітянських колах блогер, яка охоче ділиться своїми знаннями та напрацюваннями. Вона також запросила київських колег в «гості» до свого блогу, де здебільшого й відбувається активне неформальне спілкування та обмін досвідом.

За інформацією Інституту модернізації змісту освіти

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *