Житомирська міська рада ухвалила рішення «Про внесення змін та доповнень до міської цільової програми розвитку освіти м. Житомира на 2016 – 2017 рр.». Документом передбачене отримання грантів на здобуття загальної середньої освіти у навчальних закладах, що не належать до комунальної власності м. Житомира. Це рішення насамперед забезпечує право на освіту дітям, які мають інвалідність і не можуть навчатися у звичайних школах. Про це повідомляє офіційний сайт Житомирської міської ради.

У Житомирі діють три приватні школи – “Всесвіт”, “Сяйво” та “Ор-Авнер”, у яких навчається приблизно 500 дітей. Ці заклади надають освітні послуги на підставі отриманої ліцензії, кожні 10 років проходять атестаційну експертизу освітньої діяльності. Робочі навчальні плани шкіл обов’язково погоджуються з відповідними органами управління освіти. В результаті діти, які навчаються у приватних школах, отримують атестат державного зразка, а рівень освіти, який дають приватні школи, не відрізняється від загальнодержавного.

Важливо, що приватні заклади середньої освіти Житомира навчають дітей, які мають інвалідність – перебувають на інклюзивній програмі. У зв’язку з тим, що майже всі звичайні школи таких освітніх послуг не надають, батьки дітей з інвалідністю змушені оплачувати навчання у спеціалізованих школах. Останні ж перебувають на самостійному фінансуванні і не отримують субвенцій із бюджету. А за батьківські кошти у приватних школах покривають витрати лише на заробітну плату вчителям і сплату комунальних послуг, йдеться у повідомленні.

Тому було прийнято рішення за рахунок коштів міського бюджету підтримати дітей, які навчаються у школах, що не належать до комунальної власності міста.

«Не можна називати ці школи комерційними. Бо гроші, які сплачують батьки, йдуть на оплату праці вчителів і на комунальні послуги. На сьогодні плата в середньому становить 600 – 700 грн на місяць. І ці школи видають дітям атестати державного зразка, але не забирають із нашого бюджету по 7 тис. грн на кожну дитину. Ці школи несуть на собі основне навантаження з інклюзивної освіти в Житомирі. Бо наші школи просто не готові до цього. Тому ми сьогодні говоримо про право дитини на здобуття освіти. І цим фінансуванням ми хоч на 30 %, але забезпечуємо право дітей на освіту», – наголосив міський голова Сергій Сухомлин.

Відповідно до рішення, грантоотримувачем є батьки або особи, які їх заміняють, учнів навчальних закладів некомунальної форми власності.

Розмір гранту щорічно встановлюється виконавчим комітетом міської ради залежно від розміру нормативу бюджетного забезпечення – 30 % від установленого нормативу бюджетного забезпечення одного учня на відповідний бюджетний рік. Розмір гранту для учнів, які навчаються за інклюзивною формою, становить 100 % від встановленого нормативу бюджетного забезпечення одного учня на відповідний бюджетний рік.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *