Київський еколого-культурний центр і Всеукраїнська екологічна організація «Жива планета» проводять Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День зустрічі птахів – 2016».

Конкурс проводиться з метою організації допомоги птахам в обладнанні місць гніздування шляхом розвішування штучних гніздівель. Такі будиночки (гніздівлі) необхідно змайструвати і розвісити для білих лелек, синиць, шпаків, горихвісток, мухоловок, сов, сичів, горобців та інших птахів, а також для кажанів. Це необхідно робити, адже через вирубання в лісах і парках дуплястих дерев багатьом птахам і кажанам ніде гніздитися, тому їх чисельність різко скорочується. Це також стосується білих лелек, яким через відсутність у селах солом’яних стріх ніде вити гнізда.

Мета конкурсу – привернути увагу школярів до охорони птахів, прищепити навички майстрування і розвішування штучних гніздівель для птахів, відродження дитячого свята «День зустрічі птахів».

У конкурсі можуть брати участь діти середнього і старшого шкільного віку (від 10 до 17 років). Діти беруть участь у конкурсі індивідуально.

Конкурс проводиться з 1 лютого по 30 квітня.

Матеріали на конкурс оргкомітет приймає від його учасників до 30 квітня включно (за поштовим штемпелем) за адресою: 04136, м. Київ, вул. Гречка, б. 12-В, кв. 11, з позначкою на конверті: «На конкурс «День зустрічі птахів – 2016».

Матеріали на конкурс приймаються за двома номінаціями:

Творча номінація. Учасник конкурсу повинен опублікувати статтю у місцевій пресі, в якій розповідається про проведення «Дня зустрічі птахів – 2016» у вашому місті, селі. Надруковану статтю треба надіслати на адресу журі конкурсу. Статті, які написали батьки, вчителі та керівники гуртків, на конкурс не приймаються.
Практична номінація. Учасник конкурсу повинен особисто виготовити і розвісити у сквері, парку лісі щонайменше 2 пташині будиночки (гніздівлі). Шанси отримати перемогу у конкурсі підвищуються, якщо будуть виготовлені і розвішані не звичайні шпаківні, а гніздівлі для білого лелеки, синиці, горихвістки, сови, сича, дуплянки для кажанів (схеми для виготовлення таких гніздівель можна знайти на сайті Київського еколого-культурного центру та в інтернеті.

Необхідно надіслати фотографії, на яких зображене виготовлення і розвішування учасником конкурсу пташиних будиночків (гніздівель).

УВАГА: розвішування гніздівель (пташиних будиночків) має відбуватися у найоптимальніший біологічно для птахів період – з 15 по 30 березня.
Наголошуємо, що розвішування годівниць не стосується теми цього конкурсу.

Детальнішу інформацію про конкурс можна знайти тут.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Один коментар до “Школярів запрошують до участі у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «День зустрічі птахів – 2016»”
 1. Допоможіть і ви пернатим!
  Весна – це пора повернення птахів у рідний край. І дорослі, і діти чекають їх з нетерпінням, адже знають, що пернаті принесуть на своїх крилах тепло. Кожен з нас любить насолоджуватися чаруючим співом соловейка, клекотанням чорногузів, таємничим куванням зозулі. Однак мало хто задумується над тим, що вони потребують допомоги. Через вирубування у лісах та парках дуплястих дерев багатьом пернатим ніде гніздитися, і тому чисельність їх значно зменшується.
  Аби допомогти нашим друзям-птахам у Тернопільській ЗОШ I-III ст. №22 був проведений «День зустрічі птахів». А саме: учні 11-А класу підготували радіогазету «Цікаве у світі птахів», також школу прикрашали яскраві газети на тему: «Зустрічаємо птахів». Для наймолодших наших школярів учні 5-А класу підготували гру «Відгадай птаха», під час якої першокласники збагатили свої знання про різноманітних крилатих мандрівників. Ще для восьмих класів було проведено інтелектуальну вікторину «Птахи України». З метою заклику до спільної допомоги пернатим учні 7-Б класу організували свято «Зустріч птахів у нашій школі».
  Заходи, проведені у школі, були спрямовані і на поширення інформації, і на здобуття практичних знань. Активним меценатом для «своїх друзів» став учень 9-Б класу, Тлумацький Павло, який виготовив дві гніздівлі для синичок і повісив їх біля школи. Також до такої благодійності приєдналися учні 7-Б класу, які разом з батьками виготовили шпаківні.
  Окрім того, у нашій школі було організовано виставку малюнків та фото птахів, занесених до Червоної книги України. На цю тему і на тему: «Птах року» учні 5-А класу підготували презентації.
  Все це було своєрідним закликом до усіх небайдужих про допомогу птахам. Якщо ми збережемо пернатих, то вони захистять наші сади, парки від комах.
  Тому учні нашої школи стали активними учасниками Всеукраїнського конкурсу «День зустрічі птахів – 2016». Ми прагнемо достукатися до серця кожного, аби зробити хоч маленький крок назустріч птахам.
  Давайте ж разом оберігати і допомагати нашим «меншим друзям». Творити добро на користь природи. Від цього не тільки наші душі, а й весь світ стануть світлішими.
  Я впевнена, що пернаті будуть щиро вдячні нам, а ми в свою чергу завжди будемо готові протягнути їм руку допомоги.
  Анна Правдива, учениця 9-А класу школи №22 м.Тернополя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *