Наприкінці минулого тижня деякі засоби масової інформації поширили нову провокаційну інформацію щодо перебігу вступної кампанії.

Так, наприклад, у газеті «Дзеркало тижня» № 26 від 3 серпня 2012 року вийшла стаття Лідії Суржик «Вища освіта: негативна селекція», в якій міститься не до кінця перевірена інформація, що не відповідає дійсності, про Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут» з посиланням на координатора напряму «Освіта» громадянської мережі «ОПОРА» Ольгу Стрелюк.

Для спростування інформації відомий учений, перший проректор КПІ, доктор технічних наук, професор, академік Національної академії наук України, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки i техніки Юрій Якименко надіслав офіційного листа до редакції газети.

За словами Юрія Якименка, не відповідає дійсності те, що за чотирма напрямами підготовки (програмна інженерія, комп’ютерна інженерія, комп’ютерні науки, біотехнологія) від 50 до 100 відсотків державмолення займають пільговики.

«Насправді в НТУУ “КПІ” квота на держзамовлення для пільговиків встановлена лише для 15-ти напрямів, для яких профільними є гуманітарні дисципліни. Що стосується інших напрямів, а їх більше 100, то замість прямої квоти встановлено вимогу, що мінімальний бал з математики/фізики має бути не нижчим 150, таким чином це унеможливлює участь у конкурсі слабких пільговиків. У результаті середня кількість прийнятих до НТУУ “КПІ” пільговиків протягом останніх 3-х років не перевищує 5 %. У цьому році, зі згаданих у статті напрямів, кількість пільговиків становить: з програмної інженерії – 12,5 %, комп’ютерної інженерії – 12 %, комп’ютерні науки – 7 %, біотехнологія – 14,3 %, а в середньому по університету зберігаються ті самі 5 %», – йдеться у листі.

З огляду на це, перший проректор Національного технічного університету «Київський політехнічний інститут» просить спростувати недостовірну інформацію надруковану в газеті.

«Думаємо, що публікація матеріалів про заходи університету та інші позитивні явища, що відбуваються у вищому навчальному закладі, була би більш важливою та мотивуючою для громадськості, ніж стаття із недостовірними і викривленими даними», – наголосив Юрій Якименко.

Окрім того, відповідальний секретар Приймальної комісії НТУУ «КПІ» Валерій Можаровський за дорученням Приймальної комісії повідомив, що поширене днями на Інтернет-сайтах повідомлення про порушення університетом умов прийому, а саме оприлюднення лише списків рекомендованих до зарахування, також не відповідає дійсності та дискредитує вищий навчальний заклад.

«Насправді рейтингові списки вступників своєчасно оприлюднені на офіційному сайті НТУУ «КПІ» та на інформаційних стендах Приймальної комісії. Списки вчасно оновлюються при внесенні змін протягом проведення конкурсного відбору. Крім того у Приймальній і відбіркових комісіях факультетів/інститутів працюють телефони гарячої лінії, за якими можна отримати повну інформацію про поточну конкурсну ситуацію та всю необхідну інформацію для вступників», – зазначається в офіційному повідомленні Приймальної комісії КПІ.

«У зв’язку з цим, – ідеться далі, – Приймальна комісія наполягає на спростуванні цієї неправдивої інформації і припиненні її подальшого поширення  в ЗМІ».

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *