10 серпня в Міністерстві соціальної політики під головуванням заступника міністра соціальної політики Лідії Дроздової відбулося розширене засідання міжвідомчого оперативного штабу з координації літньої оздоровчої кампанії 2012 року.

Оперативний штаб за дорученням уряду створено 25 травня для забезпечення належної підготовки та організації літнього оздоровлення дітей і якнайскорішого вирішення проблемних питань, які виникають під час оздоровчої кампанії. Членом оперативного штабу від МОНмолодьспорту визначено Аллу Середницьку, начальника відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини.

Під час засідання розглянуто хід організації оздоровчої кампанії,  проаналізовано оперативні  статистичні  дані про оздоровлення дітей станом на 10 серпня 20012 року порівняно з прогнозними показниками. Були проведені з’ясувальні розмови з представниками регіонів  про причини закриття чи призупинення діяльності оздоровчих закладів у 2012 році. Також внесено пропозиції з поліпшення ситуації у майбутньому.

Особливу увагу приділено питанню забезпечення належних умов для  збереження життя і здоров’я дітей під час оздоровчої кампанії. Наголошено на важливості підбору кваліфікованих кадрів для роботи з дітьми, на посиленні контролю керівників закладів і наголошено на їх персональній відповідальності. На жаль, серед постраждалих у літніх таборах дітей є вихованці шкіл-інтернатів, що свідчить про недоліки під час проведення відповідної підготовчої роботи з персоналом оздоровчих таборів і з працівниками інтернатних закладів. Наказом МОНмолодьспорту від 12.04.2012 № 464 було доручено місцевим органам управління освітою під час підготовки кадрів для роботи в дитячих закладах оздоровлення особливу увагу приділити добору педагогічних кадрів для роботи з вихованцями інтернатних закладів, а також узяти під особистий контроль створення безпечних умов в оздоровчих закладах для перебування вихованців шкіл-інтернатів.

Обговорювалося на засіданні питання дотримання законодавства під час організації оздоровлення дітей. Зокрема, проаналізовано причини та умови, що призвели в оздоровчих закладах до порушень,  виявлених перевіркою Генеральної прокуратури. Учасники засідання розповіли про вжиті заходи з усунення порушень.

Членами оперативного штабу вирішено поінформувати про хід оздоровлення дітей керівників обласних державних адміністрацій,  а також посилити міжвідомчу координацію для успішної реалізації завдань уряду щодо оздоровлення дітей пільгових  категорій.

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу