11 лютого Закарпатський ПАДІЮН привітно зустрічав гостей. Численна глядацька аудиторія з нетерпінням чекала на винуватців дійства – учасників Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2016”.
Учителі Закарпаття примножують надбання знаних педагогів краю власними здобутками. Сьогоднішні конкурсанти – це творчі, компетентні та креативні вчителі, які передають усі свої знання та вміння школярам, навчають долати труднощі на шляху до перемоги та виховують справжніх патріотів України. Пройшовши конкурсні випробування, провівши урок у новому класі та зробивши самоаналіз, педагоги очікували на рішення фахового журі, яке визначить переможців.

Урочистості розпочалися неймовірною концертною програмою талановитих вихованців ПАДІЮНу, які своїм невимушеним та щирим виконанням перенесли глядачів у чарівний світ мистецтва.

До присутніх звернулася директор департаменту освіти та науки Закарпатської ОДА Ганна Сопкова, яка наголосила, що на виконання Указу Президента України Всеукраїнський конкурс „Учитель року” проводиться з 1995 року з метою виявлення і підтримання творчої праці вчителів, підвищення їхньої професійної майстерності та популяризації педагогічних здобутків. Ганна Іванівна розповіла, що наш край може гордитися молоддю, яку навчає і виховує така потужна армія досвідчених та творчих педагогів. Освітяни Закарпаття – одні з кращих на Всеукраїнських змаганнях педагогів України. Про це свідчать результати участі вчителів на Всеукраїнському конкурсі „Учитель року”, де упродовж десяти років змагань п’ятеро найкращих педагогів Закарпатської області здобули перемогу найвищого рівня. Закарпаття – це благодатний край, де розквітають нові педагогічні таланти. Промовець побажала вчителям нових перемог і звершень уже на рівні держави.

Олександр Петік, заступник голови – керівник апарату Закарпатської облдержадміністрації, привітав поважне педагогічне товариство і розповів, що учитель здобуває шану в суспільстві завдяки своїм учням. Завдячуючи молодим, енергійним педагогам, учительські настанови та знання знаходять нові влиття, віяння, які творять нову українську генерацію. Він побажав усім творчості та наснаги.

Голова журі з номінації „Англійська мова” Леся Рогач, доцент кафедри англійської філології факультету іноземної філології ДВНЗ „Ужгородський національний університет”, кандидат філологічних наук, наголосила, що сьогодні англійська мова займає вагоме місце в житті людини. Знання англійської мови – це можливість навчатися у престижних вишах, успішний шлях до кар’єрного зростання, можливість подорожувати країнами світу вільно спілкуючись. Сьогоднішні переможці довели на практиці своє неперевершене знання та вміння вільно спілкуватися англійською. У номінації „Англійська мова” переможцем стала Віолетта Македон, учитель англійської мови Берегівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням англійської мови Берегівської міської ради Закарпатської області; лауреатом, який здобув ІІ місце, – Оксана Мельниченко, учитель англійської мови багатопрофільного ліцею „Інтелект” – загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 11 Ужгородської міської ради Закарпатської області; лауреатом, який здобув ІІІ місце, – Світлана Турчин, учитель англійської мови Хустської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 3 Хустської міської ради Закарпатської області.

До привітань конкурсантів у номінації „Англійська мова” приєдналася Тетяна Бутурлакіна, голова комісії Громадської ради при Закарпатській ОДА з питань освіти, науки, культури та розвитку духовності, яка побажала справжнім фахівцям творчих успіхів та позитивних емоцій. Учасників привітала Світлана Малетич, директор Львівської філії „Дінтернал Книга”, регіональний представник міжнародних іспитів з англійської мови „Pearson Test of English”, директор центру тестування PTE у Львові, офіційний спонсор конкурсу, наголосивши, що у конкурсі немає переможених. Вона подарувала учасникам англомовні словники, які стануть у нагоді в їхній нелегкій роботі на освітянській ниві.

Переможців у номінації „Захист Вітчизни” оголосив Юрій Процюк, голова журі, учитель „Захисту Вітчизни” Богданської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Рахівської районної ради Закарпатської області, старший учитель, який наголосив, що реалії в нашій країні впливають на життя не лише дорослих, а й дітей. Сьогодні робиться значний акцент на військово-патріотичному вихованні учнів, а вивчення предмета „Захист Вітчизни” – це крок до виховання гідних молодих громадян нашої держави.

Номінація „Захист Вітчизни”: переможець – Василь Король, учитель предмета „Захист Вітчизни” загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів с. Порошково Перечинського району Закарпатської області; лауреат, який здобув ІІ місце, – Геннадій Шмігельський, учитель предмета „Захист Вітчизни” навчально-виховного комплексу „Ужгородський економічний ліцей, ЗОШ І – ІІ ступенів” Ужгородської міської ради Закарпатської області; лауреат, який здобув ІІІ місце, – Михайло Дячук, учитель предмета „Захист Вітчизни” Стримбівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Рахівської районної ради Закарпатської області.

Іван Мандрик, голова журі в номінації „Історія”, завідувач кафедри нової і новітньої історії та історіографії історичного факультету ДВНЗ „Ужгородський національний університет”, доктор історичних наук, наголосив, що конкурсанти показали не лише фахову майстерність, але й готовність формувати в Україні нового, адекватного вимогам часу, розуміння суспільної відповідальності історика.

Іван Олександрович оголосив результати випробувань у номінації „Історія”: переможець – Михайло Чечур, учитель історії Мукачівського ліцею Мукачівської міської ради Закарпатської області; лауреат, який здобув ІІ місце, – Єлизавета Міньо, учитель історії Вилоцької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 1 Виноградівської районної ради Закарпатської області; лауреат, який здобув ІІІ місце, – Тетяна Чебан, учитель історії Ужгородської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 7 Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Василь Петечук, голова журі в номінації „Математика”, заступник директора з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат фізико-математичних наук, доцент, розповів, що знання та розуміння математики змінюють мислення, дають змогу глибше поринути у зміни, що відбуваються у сучасному суспільстві, зрозуміти їх причини. Василь Михайлович окреслив, що конкурсанти – це фахівці, які навчають учнів розуміти та любити математику, що знадобиться як для майбутньої їхньої діяльності, так і для подальшого життя в суспільстві.

Переможцем у номінації „Математика” стала Тетяна Варга, учитель математики Новодавидківської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Мукачівської районної ради Закарпатської області; лауреат, який здобув ІІ місце – Ольга Пилипчук, учитель математики Мукачівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 2 ім. Т.Г.Шевченка Мукачівської міської ради Закарпатської області; лауреат, який здобув ІІІ місце, – Ольга Мицо, учитель математики Воловецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Воловецької районної ради Закарпатської області.

Дипломи переможців, лауреатів, учасників, грошові нагороди та посвідчення про проходження курсів підвищення кваліфікації вручала директор департаменту освіти і науки Ганна Сопкова.

Завершилися урочистості унікальним виконанням композиції „Заспіваймо пісню про Україну” вихованцями ПАДІЮНу.

Свято знань, краси, музики та творчості залишиться у пам’яті громадськості краю надовго.

За інформацією Закарпатського інституту
післядипломної 
педагогічної освіти

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *