20 тисяч – за бій подушками - подушкамиУ Петербурзі третій місяць поспіль судять студентів, які на початку червня влаштували «бій подушками» на Марсовому полі. Якраз напередодні цієї акції в Росії набув чинності новий закон про мітинги.

Хлопцям інкримінують «організацію масового одночасного перебування або пересування громадян у громадських місцях, які спричинили порушення громадського порядку». Їм загрожує штраф до 20 000 рублів. Суд з усією серйозністю з’ясовує, чи вивалювався пух з подушок і що скандували при цьому учасники флешмобу.

Уже третє засідання поспіль суддя Яна Нікітіна з’ясовує: хто розмахував подушками, чи забруднилася при цьому територія Марсового поля і хто при цьому був в одязі якого кольору. Обвинувачені мають вигляд не набагато серйозніше запитань суддів. Один з “подушечників”, Володимир Родіонов, за словами його друзів, «забив на цю справу болт» і в суд взагалі не ходить. Мовляв, якщо присудять – заплатить штраф. Тільки двоє – Наталія Шевельова і Артем Демешкевіч – найняли адвокатів.

Решта учасників бою подушками вирішили захищатися самі. З більшості виступів ясно, що багато хто злякався поліцейських, так як ніколи з ними раніше не стикався. Свідки,  яких викликали до суду, підтвердили, що, побачивши поліцію, всі стали швидко розходитися і взагалі намагалися не наближатися до правоохоронців. Організатор акції Ростислав Іонов, як найбільш хоробрий, навіть вступив з поліцейським у діалог. Той йому нібито сказав, що хлопці нічого не порушують. Іонов повірив: «Я пообіцяв, що особисто приберу все сміття».

За матеріалами vnz.org.ua

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *