Нещодавно у Чернівцях відбувся міжрегіональний науково-методичний семінар методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти на тему «Особливості вивчення мов національних меншин у загальноосвітніх навчальних закладах із навчанням українською мовою».

Захід організовано департаментом загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України, Інститутом модернізації змісту освіти спільно з департаментом освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації, Чернівецьким обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти.

У роботі семінару взяли участь завідувач сектору мов національних меншин Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Світлана Фоміна; начальник Чернівецької філії Інституту модернізації змісту освіти МОН Любов Тарангул; методисти обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти; представники видавництв та журналу «Всесвітня література в школах України».

Під час проведення семінару було розглянуто актуальні питання, пов’язані з вивченням мов національних меншин у загальноосвітніх навчальних закладах із навчанням українською мовою за оновленими навчальними програмами, про методичне забезпечення цих курсів; організаційні питання з підготовки Всеукраїнської олімпіади з мов національних меншин.

Учасники семінару відвідали гімназію № 6 м. Чернівців (із навчанням румунською мовою). Побували на білінгвальних уроках, зокрема: з математики у 2-му класі (учитель – Гришко В.В.); природознавства у 3-му класі (учитель – Істратій В.П.); алгебри у 5-му класі (учитель – Сідор В. І.).

Присутні вивчили досвід роботи закладів Чернівецької області з навчанням мовами національних меншин і напрацювання представників інших регіонів України.

Після завершення семінару учасники відвідали Муніципальну бібліотеку імені А.Добрянського та здійснили екскурсію містом.

Інформує прес-служба МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *