У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара на базі факультету систем і засобів масової комунікації запустили студентське радіо. Проект здійснюється за підтримки Фонду імені Фулбрайта в Україні.

Група з 20 студентів на початку лютого взялася за відповідальне і складне завдання: створити університетське радіо. Протягом двох тижнів учасники розробляли концепцію проекту, писали перші тексти, начитували їх, вчилися обробляти аудіопродукт, а потім – збирати все разом. Підсумком двотижневої роботи став вихід пілотної програми.

За словами керівника проекту Ірени Халупи, на кожній зустрічі зі студентами вони обговорюють теми для нового випуску, а також переймають досвід іноземних колег. «Ми слухаємо кращі передачі ВВС. Вибираємо на кожне заняття класний випуск, де є чого повчитися», – каже викладач. Варто зазначити, що Ірена Халупа колись була директором Української служби «Радіо Свобода», а сьогодні є стипендіаткою програми Фонду імені Фулбрайта в Україні.

Пані Ірена ретельно стежить за процесом створення кожного випуску «Гончар FM». Вона перевіряє тексти, допомагає їх начитати, дає корисні поради. І сподівається, що студенти не залишать цього проекту, а продовжать працювати над ним уже без її керівництва.

«Нещодавно наш університет відвідали представники американського Фонду імені Фулбрайта, що дає можливість студентам і викладачам відвідувати за програмами академічного обміну американські вищі навчальні заклади, – розповів завідувач кафедри масової та міжнародної комунікації ДНУ, професор Сергій Демченко. – І сьогодні ми маємо конкретний результат співпраці – пілотний радіовипуск, зроблений нашими студентами. Ми вдячні пані Ірені за ініціативу й ентузіазм, з якими вона працює на факультеті. Упевнений, для студентів це стане чудовим практикумом у медійній лабораторії, безцінним досвідом».

Студенти Дніпропетровського національного університету раді, що у них з’явилася можливість створити власний продукт. «Стільки корисного про радіо можна дізнатися тільки на практиці. Починали ми з найменшого – азів написання радійного тексту. Зате тепер у нас вже є готовий випуск. Звісно, це пробний варіант, у майбутньому ми обов’язково вдосконалюватимемося», – сказала студентка факультету систем і засобів масової комунікації Христина Лях.

Випуски «Гончар FM» транслюватимуть на сайті факультету систем і засобів масової комунікації, на офіційному сайті ДНУ та в соціальних мережах. У планах також – вихід на обласному радіо.

Інформує прес-центр ДНУ ім. О. Гончара