16 лютого 2016 року в Міністерстві освіти і науки України відбулось засідання Наглядової ради українсько-швейцарського проекту «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні». 

У заході взяли участь заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей, директор Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Хольтер Тауш, голова Представництва Геберіт Інтернешнл АТ в Україні Олексій Раков, представники професійно-технічних навчальних закладів України.

Павло Хобзей наголосив, що Міністерство освіти і науки підтримує процеси децентралізації, що відбуваються у сфері професійно-технічної освіти. Професійно-технічні училища повинні фінансувати на обласному рівні, адже на місцях вирішують, яким чином розвиватиметься регіон. «Ми повинні готувати тих фахівців, які завжди будуть актуальні на ринку праці. Якщо фахівець добре підготовлений, то завжди зможе працевлаштуватися»,- наголосив заступник міністра.

Також заступник міністра освіти і науки зазначив важливість продовження і поширення українсько-швейцарського освітнього проекту, що сприятиме позитивному розвитку професійно-технічної освіти в Україні. За словами Павла Хобзея, завдяки допомозі швейцарського уряду маємо навчальні програми, заклади забезпечені належним обладнанням для студентів, а також продовжується підготовка методистів і викладачів.

Хольтер Тауш повідомив, що для швейцарського уряду – це перший спільний з Україною проект у сфері професійно-технічної освіти. «Ми бачимо позитивний вплив співпраці між Урядом та приватним сектором, що вже існує у Швейцарії», – наголосив директор швейцарського бюро. А також додав, що Швейцарія готова допомагати Україні подолати труднощі, які виникають у системі професійно-технічної освіти, та сприяти подальшій реалізації проекту.

Олексій Раков акцентував на значенні сучасної освіти для людини. За його словами, в Україні бракує якісно підготовлених випускників робітничих професій, бо люди не вмотивовані йти здобувати такі професії. «Цей проект є дуже важливим. Він допоможе залучити у професійно-технічні навчальні заклади більше учнів»,- зазначив голова Представництва Геберіт в Україні.

Представники шістьох професійно-технічних навчальних закладів із Полтавської, Донецької, Одеської, Рівненської, Чернігівської та Дніпропетровської областей прозвітували про виконання плану діяльності проекту, розповіли про основні проблеми, перед якими вони постають у процесі реалізації тощо.

Українсько-швейцарський освітній проект триватиме 48 місяців і завершиться у 2018 році. На його реалізацію закладено майже півмільйона швейцарських франків. Проект реалізовуватимуть у шістьох професійно-технічних закладах із різних областей України: Донецької, Полтавської, Чернігівської, Дніпропетровської, Одеської та Рівненської областей. Передбачено розробку нових навчальних програм, підготовку методистів та викладачів, забезпечення закладів належним обладнанням, на якому навчатимуться учні.

Нагадаємо, що проект «Державно-приватне партнерство для поліпшення санітарно-технічної освіти в Україні» підписано 23 грудня 2014 року в МОН України. Проект спрямований на сучасну підготовку українських студентів професійних закладів за спеціальністю «слюсар-сантехнік», яких навчатимуть на базі новітнього устаткування та за участі досвіду швейцарських експертів.

Інформує прес-центр МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *