Професорсько-викладацький колектив факультету іноземної філології Запорізького національного університету великого значення надає впровадженню в життя новітніх підходів до наукової діяльності, зокрема комерціалізації наукових розробок його вчених. Так, нещодавно викладачі факультету – професор кафедри англійської філології Тетяна Пахомова та її аспірантка, викладач кафедри іноземних мов професійного спрямування Анна Драч – отримали свідоцтво про реєстрацію авторського права на твір від Державної служби інтелектуальної власності України. Створена ними комп’ютерна програма «English for philologists: aspect of reading» неабияк зацікавила не лише українських колег, а й представників Нарвського коледжу Тартуського університету (Естонія), які минулого місяця побували з робочим візитом у нашому університеті.

За словами Анни Драч, ідея створення програми, призначеної для навчання студентів читання та інтерпретації художніх текстів англійською мовою, народилася під час написання нею кандидатської дисертації.

«Моя дисертація присвячена методиці навчання читання англомовних художніх текстів. Ми разом із моїм науковим керівником Тетяною Пахомовою дійшли висновку, що для успішного виконання цього завдання викладачам необхідно застосовувати новітні інформаційно-комунікаційні технології, популярні серед молоді. Коли я проаналізувала сучасний стан методологічних розробок у цьому напрямі, то зрозуміла, що в Україні не існує комп’ютерної програми, створеної на методологічну допомогу викладачу англійської мови. Принаймні, такої, яка була б спрямована на навчання студентської аудиторії читати, розуміти й інтерпретувати тексти. Більше того, попри актуальність таких розробок, цей сегмент виявився не дуже популярним і серед методологічних напрацювань іноземних колег. Тоді й виникла думка створити необхідну комп’ютерну програму особисто, а в цьому мене підтримала моя науковий керівник», – розповідає Анна Сергіївна.

Створення такої програми стало експериментальним елементом її дисертації. У тестуваннях цієї методики, що відбувались у 2014-2015 навчальному році, брали участь тодішні другокурсники напряму підготовки «Англійська мова та література». Після участі в тестуванні всі задіяні в ньому студенти показали кращі результати із читання та розуміння текстів англомовних авторів, ніж їхні ровесники, які увійшли до контрольної групи.

Ще одним суттєвим «плюсом» програми є те, що вона розрахована на широке коло охочих краще оволодіти англійською мовою: її цілком можна використовувати не лише у вишах, але й у старших класах шкіл із поглибленим вивченням іноземної мови.

Про те, наскільки така навчальна програма відповідає потребам часу, свідчить той факт, що вона зацікавила й делегацію з Нарвського коледжу Тартуського університету (Естонія), яка з робочим візитом побувала в нашому університеті в січні цього року. Естонські науковці велику увагу приділили презентації вказаної програми, поставили Тетяні Пахомовій та Анні Драч багато запитань, пов’язаних із науковою розробкою наших вчених. Представники естонського коледжу попросили науковців ЗНУ, щойно всі документи на програму будуть належним чином оформлені, обов’язково повідомити їх про це. У планах закордонних освітян – використовувати для навчання англійської мови студентів їхнього коледжу авторську розробку викладачів нашого університету.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу