На засіданні Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти 17 лютого 2016 року було розглянуто розроблений МОН проект закону «Про внесення зміни до статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (щодо забезпечення права на здобуття освіти)» (реєстр. № 3832 від 28.01.2016 р., КМУ).

Презентуючи законопроект, перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун наголосила на його важливості. За словами першого заступника міністра, пропонується вдосконалити механізм заміни документів про освіту, отриманих у Криму, через визнання кваліфікації. «Йдеться про атестацію здобутих кваліфікацій, за результатами якої видаватимуть відповідний державний документ про освіту», – пояснила Інна Совсун.

Проектом закону також передбачаються квоти, в межах яких кримчани  зможуть вступати до вищих і професійних навчальних закладів материкової України.

Інна Совсун зазначила, що в процесі розробки законопроекту Міністерство керувалося рекомендаціями правозахисних, а також громадських організацій, що опікуються освітніми питаннями мешканців Криму.

Проект закону був прийнятий профільним Комітетом за основу. Водночас Комітет запропонував Міністерству освіти і науки врахувати в законопроекті деякі пропозиції депутатів. Зокрема, можливість вибору кримчан складати ЗНО чи вступати в межах квот на конкурсній основі, дистанційне навчання для дітей з окупованої території, визнання кваліфікацій не тільки з вищої, а з професійно-технічної освіти. Також необхідно внести відповідні зміни до Закону України «Про вищу освіту».

Інформує МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *