17 лютого у Львівському інституті УБС стартувала Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Творення простору суспільної довіри в Україні XXI сторіччя».

Конференцію, ініційовану Асоціацією українських банків, підтримали провідні наукові інституції України. За словами ректора Університету банківської справи Тамари Смовженко, протягом трьох днів філософи, науковці, політологи,  соціологи обговорять феномен суспільної довіри, її роль в економічних та грошово-кредитних відносинах, роль держави у формуванні простору суспільної довіри та багато інших актуальних питань.

У відкритті конференції взяли участь ректор ДВНЗ “Університет банківської справи” Тамара Смовженко, Синкел у справах мирян Львівської архієпархії УГКЦ Павло Цвьок, доктор психологічних наук ЛНУ ім.І.Франка Наталія Жигайло, академік НАН України, директор ДУ Інститут економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць.

«Ця конференція бере початок із парламентських слухань, що відбулися 17 лютого минулого року, де ми констатували необхідність початку наукового аналізу причин кризи в економіці й у банківській системі та шляхів виходу з неї. Цього року ми з Університетом банківської справи та з іншими університетами, які долучилися, продовжили цю справу. Нашим завданням було створити такі умови, за яких вчені могли б поділитися своїми напрацюваннями з цього питання», – зазначив у вступному слові президент Асоціації українських банків Олександр Сугоняко.

Довіру як індикатор ціннісної основи суспільства аналізував у своєму виступі проректор Українського католицького університету Мирослав Маринович.
Він вважає, що сьогодні суспільство відчуває гостру потребу морального дисидентства. «Обов’язок держави – підтримувати цінності, які породжує суспільство. Але ми ще не маємо критичної маси людей, які готові жити за новими принципами», – зазначив Мирослав Маринович.

Для побудови суспільної довіри в Україні необхідно, щоб влада відповідала очікуванням суспільства, вважає академік НАН України, директор ДУ Інститут економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць. За 25 років незалежності українці так і не відчули успішної реалізації реформ, а тому такий високий рівень зневіреності у суспільстві. Що швидше влада зуміє впровадити реальні реформи, то швидше у громадян з’являться підстави довіряти як представникам влади, так і одне одному, запевняє Валерій Геєць.

Упродовж ще двох днів, 18 – 19 лютого, обговорення феномену суспільної довіри продовжать представники НАН України, Українського католицького університету, Львівського національного університету ім. І. Франка, Міжнародного державного екологічного інституту ім. А.Д. Сахарова БДУ (Білорусь), Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ, Черкаського державного технологічного університету, Східноєвропейського національного університету, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького, Вищої школи банківництва (Польща) та інші.

Прес-служба Університету банківської справи

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *