Метою прийняття Закону є вдосконалення чинного законодавства, яким регулюються суспільні відносини у сфері вищої освіти, щодо законодавчого встановлення права вищих навчальних закладів державної форми власності не здійснювати скорочення теперішнього штатного розпису та звільнення висококваліфікованих науково-педагогічних працівників при зменшенні  чисельності осіб, які навчаються.

Відповідний законопроект зареєстровано за №2281а.

Законопроектом пропонується законодавчо визначити, що при формуванні штатного розпису вищих навчальних закладів державної форми власності (крім дослідницьких університетів), чисельність посад науково-педагогічних працівників встановлюється відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України нормативів чисельності осіб, які навчаються, на одну посаду науково-педагогічного працівника.

Прийняття цього законопроекту сприятиме динамічному суспільному та економічному розвитку держави через формування висококваліфікованого людського капіталу, забезпеченню вищими навчальними закладами високого рівня освітньої діяльності та збереженню в штаті висококваліфікованих науково-педагогічних працівників.

110531Норми цього законопроекту передбачають можливість ВНЗ здійснювати відрахування немотивованих студентів, які показують незадовільний рівень знань у межах 20 % від їх чисельності, визначеної на початок навчання за відповідною освітньою програмою, без скорочення штатної чисельності науково-педагогічних працівників вишу.

Дякую колегам народним депутатам за усвідомлення важливості цього законопроекту та підтримку при голосуванні!” – так у Фейсбуці прокоментував подію перший заступник голови Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України Олександр Співаковський.

Також сьогодні Верховна Рада проголосувала за те, щоб законопроект “Про освіту” № 3491, який має визначати стратегію розвитку української освіти на подальше двадцятиріччя, направити до Комітету з питань науки і освіти на повторне перше читання для його доопрацювання та подальшого внесення на розгляд до Верховної Ради.

Джерело: офіційний веб-портал Верховної Ради України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *