Цьогорічна вступна кампанія до вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації матиме певні відмінності порівняно з минулим роком. Про це йшлося під час засідання Ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ р. а. в Класичному приватному університеті Запорізької області.

Із вітальним словом до учасників засідання звернувся ректор університету, доктор наук із державного управління, професор Віктор Огаренко. В обговоренні питань порядку денного участь узяла директор департаменту освіти і науки Запорізької ОДА Тетяна Озерова. Проводив засідання голова Ради директорів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Запорізької області, директор КВНЗ „Запорізький педагогічний коледж” ЗОР Олександр Мельник.

Як повідомили в департаменті освіти і науки Запорізької ОДА, у 2016 році зарахування до навчального закладу відбуватиметься в одну хвилю. Відповідно до законодавства, прийом учнів до технікумів і коледжів для здобуття вищої освіти на базі 9 класів здійснюватиметься останній рік. Надалі абітурієнтів прийматимуть лише після здобуття повної середньої освіти. Також цього року для вступу на спеціальність «молодший спеціаліст» документи мають подаватися лише в паперовому вигляді.

Ще одне важливе нововведення стосується сільської молоді. Раніше майже половина жителів сіл вступала до навчального закладу за цільовими направленнями. Нині їх скасували. Кількість пільгових місць для вступу поза конкурсом також обмежена – замість 20 % залишилось лише 5 %. Такі зміни створять рівні умови для всіх абітурієнтів, зазначили в департаменті.

Що ж стосується майбутньої державної підсумкової атестації, як і раніше, вона відбуватиметься у формі іспитів. Обов’язковими іспитами залишаються українська мова, для гуманітарних спеціальностей – історія України, для технічних – математика. Третю дисципліну обирають самі учні.

Крім того, відтепер випускники коледжів мають право вступати до вищого навчального закладу ІІІ-ІV рівня акредитації не лише на споріднені, а й на інші спеціальності, склавши фахові випробування.

Повідомляє прес-служба Запорізької ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *