«КВАНТОВІ БАТАРЕЇ» ГОТОВІ ДО МАСОВОГО ВИРОБНИЦТВА! - 10eb7f9a76b16cdb59778fb921c47323 resized width 0da7e162f3b92f4555ae7aa8bfee1cc5 500 q95 

Якась японська компанія раптом заявила, що нишком розробила і підготувала до серійного виробництва шарувату батарею абсолютно нового типу, і це не хімічний джерело струму і не конденсатор. Проте розробка здатна накопичувати і зберігати енергію багато краще традиційних акумуляторів.

Автори називають батарею «квантової», підкреслюючи її фізичну, а не хімічну природу. Одиночна версія, вже демонструвалася розробниками, являє собою плівку з метал-оксид-напівпровідникової структури n-типу, в якій використовуються частки діоксиду титану, діоксиду олова та оксиду цинку, покриті ізолюючої плівкою. У ролі останньої можуть виступати як органічні, так і неорганічні ізолятори.

Замість використання для зберігання енергії іонів (як у батарейці вашого телефону), шарувата «квантова батарея» експлуатує електрони, тільки зовсім не так, як конденсатори.Стверджується, що система заснована на зберіганні електронів «в забороненій зоні» напівпровідника.

При виробництві структур «метал – оксид – напівпровідник» зарядовий шар накопичувача опромінюють ультрафіолетом неназваних параметрів. Після виготовлення, при зарядці, яку можна здійснювати з будь-яких джерел, включаючи пальчикові батарейки, електрони займають вільні енергійно рівні в робочому матеріалі і зберігаються там до тих пір, поки батарею не буде потрібно розрядити.

Таким чином, перед нами акумуляторні батареї з дуже високою щільністю зберігання енергії. За заявою компанії Micronics Japan Co. Ltd. , серійні зразки (обіцяні в найближчому майбутньому) будуть мати ємність до 500 Вт • год / л і при цьому зможуть видавати до 8000 Вт пікової потужності на літр об’єму.

Це не просто високі, а видатні показники: такі накопичувачі навіть при малій ємності зможуть видавати велику пікову потужність, об’єднуючи кращі риси акумуляторів і суперконденсаторів.Тобто в теорії регенеративне гальмування з ними вдасться використовувати багато ефективніше, ніж у сьогоднішніх електромобілях і гібридах. При цьому, на відміну від суперконденсаторів, напруга, знімається з таких накопичувачів, не зменшується по мірі їх розрядки, до кінця залишаючись стабільним (див. на швидкість обертання вентилятора):

Крім того, заявлено, що «квантова батарея» зможе працювати в діапазоні від -25 до +85 ° C, а її життєвий цикл досягає 100 тис. циклів зарядки-розрядки до падіння ємності нижче 90% від початкової. На відміну від колишніх варіантів «квантових батарей», новинка не використовує «непрості» і дорогі матеріали типу графена, а тому «повністю готова до масового виробництва».

Зауважимо, втім, що в демонстрації нового накопичувача використовувався лише один  лист – на підкладці з нержавіючої сталі товщиною 10 мкм, тобто можливість об’єднувати такі накопичують елементи в масштабні групи поки лише належить довести. Крім того, розробники мають намір витратити якийсь час на заміну стали алюмінієм, щоб зменшити питому масу новинки.

«КВАНТОВІ БАТАРЕЇ» ГОТОВІ ДО МАСОВОГО ВИРОБНИЦТВА! - d08b3b64fef19ba52f7b68e21550af9c resized width a3d2ee3dea4a13450000b36a7bfa898b 500 q95

Пластинки такого типу можуть бути виконані і на відносно гнучкій підкладці.

Безумовно, у концепції в тому вигляді, в якому її анонсує Micronics Japan, в наявності кілька безперечних плюсів. Зокрема, нехімічна батарея явно не буде пожежонебезпечною. Безумовно, здатність швидко видавати і забирати з мережі велику кількість енергії різко прискорить зарядку таких накопичувачів. Сама за себе говорить і висока ємність «квантової батареї»: якщо виробник стримає своє слово, вона дозволить нарешті довести смартфони до семиденної робочого тижня між підзарядками і, скажімо, майже потроїти дальність нинішніх електроавто!

Новинка виставляється з 26 по 28 лютого на Японській виставці накопичувачів, що проходить в Токіо.

Підготовлено за матеріалами Tech-On! . Зображення на заставці належить Shutterstock .

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *