19 лютого 2015 року перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун під час брифінгу перед проведенням прямої телефонної лінії Кабінету Міністрів України розповіла про особливості вступної кампанії у 2016 році.

Інни Совсун зазначила, що цього року вступна кампанія розпочнеться 11 липня. Приймальні комісії вищих навчальних закладів братимуть документи від вступників до 27 липня.

За словами першого заступника міністра, цьогоріч термін вступної кампанії – коротший. Відкривати приймальні комісії  на довший термін є недоцільним. Як показала вступна кампанія минулого року, більше третини від загальної кількості заяв абітурієнтів прийшло в електронному вигляді. Також у зв’язку з демографією кількість випускників, принаймні до 2019 року, зменшуватиметься. «Таке рішення не призведе до великих черг до приймальних комісій», – запевнила Інна Совсун.

Особи, які вступатимуть на ті спеціальності, на які передбачається проведення співбесід, іспити і творчі конкурси, подаватимуть документи до ВНЗ до 20 липня. Зарахування на місця державного замовлення буде здійснено не пізніше 6 серпня. Цього року востаннє здійснюватиметься набір на освітньо-кваліфікаційні рівні молодший спеціаліст, спеціаліст.

За словами першого заступника міністра, вступники подаватимуть свої заяви за пріоритетністю, започаткованою минулого року. «Система пріоритетності довела свою успішність. Це дало змогу зробити процедуру більш автоматизованою і прозорою, зокрема фактично 85 % вступників у 2015 році були розподілені під час першої автоматичної хвилі зарахування», – наголосила Інна Совсун.

Під час вступної кампанії 2016 вступник подає таку ж кількість заяв, як і минулого – 15. Знімається регулювання щодо кількості ВНЗ, до яких вступник може подати заяви, водночас обмежується кількість спеціальностей, на які вступник може подати заяви, – на 5 спеціальностей.

Інна Совсун повідомила, що однією з важливих особливостей вступної кампанії у 2016 році є те, що міністерство вже не здійснюватиме ручного розподілу місць державного замовлення. Як пояснила перший заступник міністра,  для вищого навчального закладу встановлюється кількість місць за певною спеціальністю. Абітурієнт, визначивши свою пріоритетність, отримає рекомендацію на зарахування, таким чином університет знатиме, скільки  абітурієнтів із числа найкращих, які отримали право навчатися на бюджеті за певною спеціальністю, у них є. «Університети відповідно до показників кількості державних місць, які в них були минулого року, можуть додавати до 25 % кількості абітурієнтів порівняно з минулим роком», – зазначила перший заступник міністра.

Інна Совсун нагадала, що 1 лютого розпочалася реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання, вона триватиме до 4 березня.

Цьогоріч випускники складатимуть державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з двох предметів: перший – українська мова і література; другий на вибір – історія України або математика. Можна буде обрати не більше 4-х предметів для складання тестів зовнішнього незалежного оцінювання.

Перший заступник міністра запевнила, що ЗНО відбудеться відповідно до графіка, а проблеми щодо функціонування системи, які виникли на початку 2015/2016 навчального року, не вплинули на підготовку до ЗНО у 2016 році.

Інформує МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *