Перший музей Революції гідності та свободи днями відкрили в обласному центрі за ініціативи учнів Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 18.

«Спершу була ідея створити куточок Героям Небесної сотні, але ми побачили, що є надзвичайно багато матеріалів: зброя майданівців, обмундирування, побутові речі, фотографії, документи, тож було б доречніше зробити музей. У ньому відображені події – починаючи від студентського Євромайдану, закінчуючи розстрілами активістів. Складається музей з трьох блоків – київського, тернопільського, а також є блок пошани наших Героїв Небесної сотні, які загинули на Майдані. У музеї є картини на тему Майдану тернопільських художників і фотографії місцевих фотографів. Експозицію готували близько трьох місяців. Експонати учні збирали серед активістів Майдану. На екскурсії до музею Революції гідності та свободи планують приводити учнів з усіх шкіл міста», – розповідає директор школи Руслан Заброцький.

На відкритті цього музею міський голова Тернополя Сергій Надал зазначив: «Більше тисячі поранених, більше сотні загиблих – таку ціну заплатила Україна за європейське майбутнє під час Революції Гідності. Сьогодні ми вдячні усім, хто доклав зусиль для відкриття музею Революції гідності в Тернополі. Адже цей музей є добрим прикладом небайдужості тернополян, він показує, як треба вшановувати Героїв, які віддали своє життя заради збереження власної гідності та європейського майбутнього».

Сергій Надал наголосив, що серед експонатів музею представлений зовнішній вигляд майбутнього пам’ятника Героям Небесної сотні, що буде розташований у Тернополі на площі Героїв Євромайдану.

Інформує прес-служба департаменту освіти і науки Тернопільської ОДА