У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулася презентація інтелектуального клубу «Універсум». Темою першої дискусії клубу стала топонімічна реформа у Дніпропетровську: її досвід, стан і перспективи.

«У ДНУ залученню студентів до творчої самодіяльності приділяється особлива увага. В університеті існує низка молодіжних об’єднань наукового, освітнього та культурно-мистецького спрямування, в яких уже задіяна майже половина наших вихованців. І ми задоволені, що сьогодні до цього розмаїття долучається ще й формат інтелектуального клубу, аналогів якого немає в жодному вищому навчальному закладі України. Сподіваємося, що засідання «Універсуму» додаватимуть учасникам потужного енергетичного заряду, а сам клуб матиме велике, цікаве і плідне майбутнє», – наголосив проректор з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді ДНУ, доктор історичних наук, професор Валентин Іваненко.

Перше засідання «Універсуму» проходило у вигляді дискусійного майданчику – топонімічні зміни у місті. Учасники обговорили основну мету, завдання, концепцію та особливості проведення реформи дніпропетровської топоніміки. Зокрема, із доповіддю виступив один із провідних фахівців Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, декан історичного факультету, доктор історичних наук Сергій Світленко, який очолює історико-краєзнавчу секцію міської комісії з перейменувань.

Читайте також: Затверджено персональний склад сектору вищої освіти Науково-методичної ради МОН України

Упродовж зустрічі також обговорювалися особливості урбогенезу міста Дніпропетровська (починаючи від першого козацького поселення Самарь (1576 р.), відомих фортець Старий і Новий Кодак та Богородицької фортеці), з погляду української історики розглядалися варіанти нової назви мегаполісу (Січеслав, Дніпрослав тощо).

Крім того, учасники диспуту ознайомилися з результатами навчального соціологічного дослідження, проведеного третьокурсниками факультету суспільних наук і міжнародних відносин ДНУ. Зокрема, молоді дослідники ДНУ опитували респондентів віком  18 – 25 років про їхнє ставлення до перейменування рідного міста. «Насамперед ми намагалися виявити емоційно-асоціативну складову в сприйнятті нашими мешканцями сучасної топонімічної реформи. Цікаво, що загальною тенденцією в думках нашої фокус-групи стало висловлення гордості за власне місто. Щодо самої необхідності перейменування, то думки містян зазвичай різняться, а також не всі топонімічні зміни їх влаштовують», – розповіли студенти.

За інформацією ДНУ ім. Олеся Гончара

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *