Представники органів управління освітою, методичних служб, профспілок відвідали Львів, Борислав, Червоноград, а також Жидачівський, Мостиський, Сокальський, Старосамбірський та Стрийський райони.

Зокрема, делегація працівників управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації для вивчення досвіду готовності навчальних закладів міста Львова до впровадження нових стандартів початкової освіти відвідала дошкільний навчальний заклад № 31, садок-школу «Дивосвіт», приватний НВК «Школа-позашкільний навчальний заклад «Еколенд», НВК «Садок-школа «Любисток», ЛСЗШ І ступеня № 53 з поглибленим вивченням англійської мови, НВК «Школа І ступеня-гімназія імені В. Симоненка».

На базі дошкільного навчального закладу № 31 м. Львів розглянуто сучасні підходи в корекції фізичного та психічного розвитку дітей з особливими потребами, використання оздоровчих програм, зокрема, з плавання.

У НВК «Садок-школа «Любисток» презентовано роботу зі створення і апробації міжнародної моделі впровадження методики М. Монтессорі в навчальний процес для інтегрованого навчання дітей з особливими потребами.

Навчальні заклади Львова готові до введення нових стандартів початкової освіти. Проведено велику підготовчу роботу, а саме:

під час зимових канікул у 2011 році проведено «Зимову школу – 2011» для вчителів початкових класів, які працюватимуть з учнями 1 класу у 2012 – 2103 н. р. та  розглянуто питання «Створення сприятливих умов для навчання і виховання майбутніх першокласників: облаштування ігрової кімнати, кімнати для відпочинку, для денного сну в групі подовженого дня, відокремленого гардеробу»;

у травні 2012 року на засіданнях районних методичних об’єднань учителів початкових класів обговорено питання щодо особливостей організації навчально-виховного процесу з учнями 1-го класу у 2012 – 2013 н. р.;

у травні 2012 року проведено Дні відкритих дверей для батьків майбутніх першокласників ЗНЗ  під час адаптаційних занять;

учителі початкових класів, які викладатимуть у перших класах  у 2012 – 2013 навчальному році взяли участь у «Літній школі – 2012», яка була організована Навчально-методичним центром освіти Львова;

проведено чотири інструктивно-методичні наради, а також заплановано майстер-класи, консультації та семінари для вчителів, які працюватимуть у 1 класі щомісячно і в канікулярний період;

створено інформаційний банк нормативно-правової бази та методичних рекомендацій для вчителів початкових класів і керівників освітніх закладів, а також буде організовано роботу консультаційного пункту з питань упровадження державного стандарту в початкових класах упродовж навчального року;

органами управління освітою м. Львова контролюється створення належних умов для організації навчального процесу та раціонального відпочинку учнів у процесі навчальної діяльності.

У Мостиському районі Львівської області побувала делегація відділу освіти Луцької райдержадміністрації. Під час зустрічі освітяни поділилися міркуваннями щодо впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти, ознайомилися з матеріалами семінару-практикуму для вчителів майбутніх першокласників «Усе має свій початок», інструктивними та методичними матеріалами для вчителів 1 класу, зокрема:

– Ігри за готовими правила на уроках навчання грамоти;

– 15 уроків навчання грамоти;

– Цікаві уроки з навчання грамоти (вивчення нових літр);

– Дидактичні ігри на уроках навчання грамоти;

– У світі літер (Абетка у віршах, загадках, скоромовках, іграх);

– Дивовижний світ чисел;

– Поетичні рядки для кожного етапу уроку;

– Родинні виховні заходи в початкових класах.

Відвідавши Соколянський навчально-виховний комплекс, Мостиську загальноосвітню школу I – II ступенів №  2, Мостиський дошкільний навчальний заклад № 2 та Мишлятицьку загальноосвітню школу I – II ступенів, гості ознайомилися з підготовкою шкіл до зустрічі першокласників. У навчальних закладах створено інформаційні куточки «Ми чекаємо на тебе, першокласнику!», проведено дні відкритих дверей для батьків майбутніх першокласників та навчальні  збори для батьків «Моя дитина йде до школи». Для охоплення дітей 5-річного віку дошкільною освітою в районі відкрито 24 дошкільних навчальних заклади з короткотривалим режимом роботи.

Під час зустрічей з волинянами представники органів управління освітою Львівщини детально розповіли про позитивний досвід фінансування діяльності освітніх округів, співфінансування з обласного та місцевих бюджетів, а також коштами громадських організацій розвитку дошкільної освіти, облаштування у загальноосвітніх навчальних закладах внутрішніх вбиралень, закупівлі шкільних автобусів, програм енергозбереження, практику створення та реалізації у кожному загальноосвітньому навчальному закладі програми виховної роботи – цей пілотний проект реалізується вперше в Україні. Особливо цікавим виявився досвід створення навчально-виховних комплексів «дитячий садок – школа», який дає змогу оптимально використовувати приміщення навчальних закладів, удосконалювати роботу з підготовки дітей дошкільного віку до навчання у школі.

Акція «Нові стандарти – нова школа» триватиме на Львівщині до 15 серпня.

За матеріалами прес-служби МОНмолодьспорту

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу