Міністерство освіти і науки 31 березня цього року об 11 годині  спільно із ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти»  у співпраці та за технічної підтримки Освітнього порталу «Педагогічна преса» проводить вебінар на тему «Запобігання сексуальному насильству: навчіть дитину захищатися».

Долучитись до перегляду вебінару можна в день трансляції на цій сторінці.
Згодом відео буде доступно в записі.  

Останнім часом зростає кількість випадків сексуального насильства над дітьми, про які стає відомо. Ми почали усвідомлювати, наскільки поширене сексуальне використання і як це травмує дітей, що стають його жертвами. Іноді вони просто не знайомі з іншим ставленням, а тому вважають його нормою. Крім того, діти не можуть самостійно стримати виконавців сексуального злочину. І це ми, дорослі, повинні знати, як слід діяти, коли підозрюємо, що дитину використовують із сексуальною метою, і яким чином запобігти сексуальній кривді дитини. За даними дослідження, проведеного Радою Європи у 2015 р., 21 % українських дітей мав досвід сексуальних зловживань. А це – кожна п’ята дитина. Сексуальне насильство над дитиною є серйозним порушенням її прав та може мати довготривалі і руйнівні наслідки на все життя.

Поширені в сьогоднішній практиці просвітницькі бесіди з дітьми щодо небезпек і ризиків мають несистемний характер та проводяться час від часу, без урахування вікових особливостей дитини, її здатності до запам’ятовування та опрацювання інформації.

Міністерство освіти і науки України та ВБО «Український фонд «Благополуччя дітей» запрошують до участі у вебінарі «Запобігання сексуальному насильству: навчіть дитину захищатися» представників департаментів (управлінь) освіти, інститутів підвищення педагогічної освіти та фахівців дошкільної та початкової освіти.

Під час заходу розглядатимуть такі питання:

 • Що таке сексуальне насильство. Які дії стосовно дітей вважаються сексуальним насильством.
 • Причини виникнення сексуального насильства над дітьми та наслідки.
 • Які ситуації та сигнали в поведінці дитини повинні викликати тривогу дорослої людини.
 • Як дорослим говорити з дітьми про безпеку задля запобігання можливим ситуаціям сексуального насильства.
 • Просвітницька робота з дітьми 4 – 6 років: методика проведення інтерактивних бесід, покликаних навчити дитину п’ятьох правил безпечної поведінки.

Ведучі вебінару та запрошені фахівці:

Середницька А.Д., начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України; Березіна Н.О., головний спеціаліст відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини Міністерства освіти і науки України; Цюман Т.П., доцент кафедри загальної, вікової та педагогічної психології Київського університету імені Бориса Грінченка, Голова Правління ВБО Українського фонду «Благополуччя дітей», психолог, кандидат педагогічних наук, доцент; Нагула О.Л., доцент кафедри практичної психології Київського університету імені Бориса Грінченка, дитячий психолог, психотерапевт, кандидат психологічних наук; Кошкіна Д.А., завідувач дошкільного навчального закладу, практичний психолог тощо.


order-translation

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

60 коментар до “Онлайн! 31 березня об 11:00 – вебінар «Запобігання сексуальному насильству: навчіть дитину захищатися»”
 1. Смілянська спеціалізована школа I-III ступенів №5 :

  Добрий день!Дякуємо за висвітлення такої важливої теми. Питання, які були розглянуті актуальні та корисні. Спеціалісти психологічної служби Смілянської спеціалізованої школи I-III ступенів №5 Черкаської області.

 2. Співробітники кафедри дошкільної освіти Запорізького ОІППО вдячні за цікавий і корисний вебінар з нагальної проблеми, за презентацію матеріалів саме для дошкільної ланки, їх доступність для ознайомлення і опрацювання. Нажаль, нас від відключили від прямого зв”язку, тому висловлюємо свої враження у коментарі. Сподіваємось на подальші зустрічі з такими досвідченими фахівцями і виваженим підходом до роботи з дітьми дошкільного віку. Дякуємо, що можна дивитись вебінар у режимі онлайн на офіційній сторінці “pedpresa”. З повагою, Ольга Байєр, канд. психол. наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти ЗОІППО.

 3. Добрий день! Вас вітає КЗ “ДНЗ № 6” м. Харкова. Дякуємо за цікавий вебінар, за обговорення складної теми. Дізнались багато корисної інформації.

 4. Дякую за корисний вебінар. Матеріали дуже корисні. Обов’язково скористаємося!

 5. Хочемо подякувати за корисну інформацію. Досвід роботи з орушеного питання є актуальним і потребує широко висвітлення.

 6. Н-Сіверський РБДЮТ практичний психолог Матрунич Н.А :

  Дуже цікава та корисна інформація!Дякуємо вам!

 7. Дякуєм за семінар (вчителі початкових класів і соціальний педагог НВК “ЗОШ І-ІІ ступеня дитячий садок” с. Язавні Ратнівського р-ну, Волинської обл.).

 8. Дякуємо. Цікаво, змістовно, корисно. Чи будуть доступні презентаційні матеріали?

 9. Вікторія Сисун смт Варва Варвинський район Чернігівська область :

  Дякую за корисну інформацію

 10. Доброго дня! Вас вітає Ніжинська гімназія №16. Соціальний педагог Крисько О.М.

 11. Дякуємо Вам за вебінар.. Проблема є актуальною, важливою. Дійсно благополуччя дітей в руках дорослих. Обовязково скористаємось Вашими рекомендаціями та будемо вивчати цю проблему.

 12. Було наголошено, що за даними дослідження, проведеного Радою Європи у 2015 р., 21 % українських дітей мав досвід сексуальних зловживань. Цікаво, яким чином проводилися ці дослідження? Чи не завищена цифра?

 13. лабораторія практичної психології, м.Херсон :

  чи обов”язково проходити навчання з цієї теми за цим посібником? чи можна вже його використовувати в діяльності психологів?

 14. Садова І.В., заступник директора з ВР Шосткинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №11

 15. Методист дошкільного закладу №1 м. Черкаси дуже вдячна за підняття такої актуальної теми в наш час, коли діти все частіше зазнають сексуального насилля. З батьками та дітьми необхідно проводити просвітницьку роботу задля попередження загрози життя та здоров’я. Відзначаю, що перевага вебінару полягає в тому, що учасники мали змогу поділитися досвідом з данного питання.

 16. Добрий день! Вас вітає м. Чугуєв, навчально – виховний комплекс № 6. Дякукуємо за можливість долучитися до обговорення актуальної теми сьогодення.

 17. Доброго дня! Азарова Наталія Леонідівна, Бірківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Зміївської районної ради Харківської області

 18. Садова Ірина Василівна, заступник директора з виховної роботи.
  Добрий день, дякуємо за вебінар з даної теми.

 19. ХЗОШ №28, соціальний педагог, Харків, Жовтневий район. Дякую за вебінар. Актуальна тема на даний момент.

 20. Доброго дня! Вас вітають Трубнікова Л.М.і Зубенко С.В., вчителі початкових класів Нижньобишкинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Зміївського району Харківської області.

  Дякуємо за корисну і актуальну тему.

 21. Вас вітає методист Управління освіти адміністрації Комінтернівського району Харківської міської ради, Черних С.Ю!

 22. Доброго дня! Вас вітає Таранівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Зміївської районної ради Харківської області. Дуже вдячні за обрану тему вебінару, тема актутальна і важлива для її розгляду.

 23. Вас вітають вчителі початкових класів КЗ «Харківська загальноосвітня санаторна школа-інтернат I-III ступенів №9» Харківської обласної ради. Дякуємо за можливість отримати корисну інформацію яку можно використовувати у виховній роботі з дітьми.

 24. Аксьонова В.М., Донецький ДНЗ Зміївського району Харківської області

 25. Вихователь – методист Романенко О.Г., практичний психолог Корюківська Л.Г., м. Щорс, Чернігівська обл.

 26. Вчителі початкових класів Марганецької ЗОШ І - ІІІ ступенів № 5 :

  Добрий день! Вас вітає Марганецька ЗОШ І – ІІІ ступенів № 5 Дніпропетровської області. вчителі початкових класів Акалупіна Т.А., Вороніна Т.І., Цехмістро О.М., Гордієнко А.В., учитель Фізкультури Зискун Л.В.
  Дуже актуальна тема, дякую за можливість приєднання до вашого семінару )))

 27. Дякуємо за можливість придбання посібника. Обов’язково завантажемо його та використуємо у роботі

 28. Соціальний педагог, практичний психолог Бужанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Лисянського р-ну, Черкаської області. Дякую за можливість взяти участь у вебінарі. Актуально, корисно та практично.

 29. Осовська Віта Юріївна – завідувач, Сенько Юлія Іванівна – вихователь – методист, Велика Тетяна Олександрівна – практичний психолог ДНЗ, Комсомольський дошкільний навчальний заклад (ясла – садок)№3, Зміївський р-н, Харківської обл.

 30. Доброго дня! Практичний психолог Сім ‘ячко Н. М. . Прилуки ДНЗ №9

 31. Вас Вітає Чернігівська ЗОШ № 27, соціальний педагог Швидун Ольга Олександрівна.

 32. Чернігівська область. м.Чернігів Загальноосвітня школа I-III ступенів №19
  Психолог – Бихал Л.В.
  Соціальний педагог – Чебикіна І.Г.

 33. Н-Сіверський РБДЮТ практичний психолог Матрунич Н.А :

  Добрий день!Вас вітає Новгород-Сіверський районний будинок дитячої та юнацької творчості!

 34. Доброго дня! Клугман Олена Григорівна, практичний психолог днз №26 м. Прилуки Чернігівської області.

 35. Пролетарська ЗОШ І-ІІ ст, Зміївської районної ради, Харківської області – Манзюк Марина Миколаївна (педагог-організатор, соціальний педагог)

 36. Катерина, практичний психолог Бірківського ДНЗ, Олена, завідувач Бірківського ДНЗ, вихователі :

  Колектив Бірківського ДНЗ (ясла-садок) Бірківської сільської ради Зміївського району Харківської області

 37. Чепуренко Людмила Миколаївна, практичний психолог, Юношева Наталія Валеріївна, вчитель початкових класів, Лиманська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів, Зміївський район, Харківська область

 38. Добрий день! Вас вітає Комсомольська гімназія №2, Зміївського району, Харківської області. Практичний психолог Копилова О.В, Чайкіна А.А вчитель початкових класів.

 39. Дуже актуальна тема, дякую за можливість приєднання до вашого семінару )))

 40. Доброго дня.
  Вас вітає завуч початкових класів з НВР Комсомольського ліцею №1 Зміївської районної ради Харківської області.

 41. Харківська обл., Зміївський р-н., с. Задонецьке, Задонецька ЗОШ І-ІІ ступенів, вчитель Валесян Т.П.

 42. ЗМІЇВСЬКИЙ ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД (ЯСЛА-САДОК) № 3 ЗМІЇВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 43. Практичний психолог КЗ "ХЗОШ № 74" Бабаєва С.І. :

  Вас вітає практичний психолог КЗ “ХЗОШ № 74” Бабаєва С.І.

 44. Божко Олена Василівна, Бойченко Римма Миколаївна :

  Зідьківська ЗОШ І-ІІІ ст. ім.Г.І.Ковтуна, Зміївського району, Харківської області

 45. Геніївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Зміївської районної ради Харківської області

 46. Ми вихователі-методисти дошкільних закладів міста Умань бажаємо прийняти участь у вебінарі 31.03.2016 року нас 24 чоловіка

 47. прийматимуть участь заступник директора з виховної роботи, психолог, вихователі, бібліотекар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *