Днями в Івано-Франківському національному університеті нафти і газу відбулось урочисте відкриття навчання четвертої групи слухачів у рамках програми українсько-норвезького проекту «Професійна перепідготовка звільнених у запас кадрових військовослужбовців Збройних сил України, інших силових структур, звільнених у запас 2008 – 2015 р.р. або включених до плану звільнення, і членів їхніх сімей» за спеціальністю «Економічна безпека підприємства».

Як відомо, фінансова підтримка навчання здійснюється за участі МЗС Королівства Норвегія, Міжнародного фонду соціальної адаптації (МФСА) та університету NORD (м. Будо, Норвегія), а для слухачів навчання є безкоштовним.

Високий виконавський рівень проекту університетом відзначила міжнародна спільнота. Зокрема, Надзвичайний і Повноважний посол Норвегії в Україні Йон Елведал Фредріксен у рамках свого офіційного візиту до Івано-Франківської області 9 червня 2015 року відзначив потужний потенціал ІФНТУНГ для поглиблення співпраці між вищими навчальними закладами обох країни, а також акцентував, що результати реалізованих проектів заслуговують високої оцінки.

Короткий огляд діяльності ІФНТУНГ у рамках українсько-норвезького проекту здійснив проректор із науково-педагогічної роботи Дзьоба О. Г., наголосивши, що такий проект – «добрий приклад побудови гармонійних міжнародних відносин». Він як керівник проекту в університеті означив сфери діяльності програм проекту: навчальну та практичну (можливість придбати обладнання для проведення енергетичних аудитів).

Привітати учасників програми прибула керівник PR-відділу МФСА Ольга Філіна, яка наголосила на важливості реалізації мети проекту – зняття соціального напруження в офіцерському середовищі у зв’язку з масовим скороченням Збройних сил і сприяння соціальній адаптації офіцерів і членів їхніх сімей до умов цивільного життя.

Згідно з підписаним у рамках заходу українсько-норвезьким договором про співпрацю ІФНТУНГ з МФСА, висококваліфіковані кадри Інституту економіки та управління в нафтогазовому комплексі (ІНЕУ) ІФНТУНГ  (4 доктори наук та 9 кандидатів наук – на 16 дисциплін) здійснюватимуть професійну перепідготовку за спеціальністю «Економічна безпека підприємства» в обсязі 500 годин. Дисципліну «Ділове адміністрування» викладатиме представник університету NORD. Організатор навчання цьогорічної групи слухачів – професор Ірина Фадєєва, завідувач кафедри фінансів, заявила, що участь у проекті дасть змогу слухачам оволодіти актуальними знаннями у сфері організації, планування та здійснення підприємницької діяльності, економічної безпеки суб’єктів бізнесу, сформувати практичні навички та отримати юридичну і фахову допомогу у створенні або подальшому розвитку власного бізнесу; також програмою навчання передбачене ще й вивчення ділової англійської мови, що розширює можливості налагоджування в майбутньому співпраці з потенційними зарубіжними партнерами.

У навчанні візьмуть участь 30 передбачених програмою слухачів віком від 23 до 50 років, серед яких 9 членів сімей військовослужбовців і 4 демобілізовані учасники АТО. У групі навчатимуться 12 жінок. Кожен слухач отримав навчально-методичні матеріали, розроблені ІФНТУНГ та іншими українськими університетами-учасниками проекту.

Інформує прес-служба ІФНТУНГ

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *