Нещодавно у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара на факультеті психології відбувся цікавий захід – зустріч студентів із різних областей України під назвою «Жива книга».

Зустріч стала можливою завдяки проектам «Партнерська підтримка студентської молоді з числа переселенців з тимчасово окупованих територій», який реалізовують Соціально-психологічна служба та Центр соціальних ініціатив і волонтерства ДНУ, та «Міжкультурний діалог молоді». Останній – результат співпраці вінницької громадської організації «Прогресивні жінки» та різних вищих навчальних закладів України.

Як розповіла провідний психолог Соціально-психологічної служби ДНУ Наталя Потапова, головна мета зустрічі – надати студентській молоді з різних регіонів України можливість спілкуватися, розповідати про себе. «Ми хочемо, щоб молодь західних і східних областей знаходила порозуміння, щоб разом вона створювала єдину Україну. Спілкування у невимушеній атмосфері надасть можливість дізнатися більше одне про одного, обмінятися інформацією, яку не можна знайти в медіа. Ми вже були на подібному заході у Вінниці, тепер влаштували такий у себе», – повідомила Наталя Василівна.

f-vamii-(2)

Зустріч мала незвичний формат. Кожен доповідач уявив себе книгою, дав їй назву і у такий спосіб презентував свій виступ. Щоб відбувся справді міжкультурний діалог, були запрошені гості із західних областей України: Вікторія Поліщук із Луцька, Василь Садовий із Тернополя та Владислав Лець із Кременчука. Серед учасників, які представляли наш університет, були студенти-переселенці з Донецької області: Христина Грибанова з Костянтинівки та Ростислав Донцов із Макіївки Донецької області. До їхньої команди приєдналися волонтери Центру соціальних ініціатив і волонтерства ДНУ Станіслав Брижак та Анастасія Мєлєх.

Керівник соціально-психологічної служби ДНУ Вікторія Лазаренко наголосила, що цей захід є новою формою психологічної роботи. Важливим є те, що саме студенти виявили зацікавленість і перейнялися ідеєю участі в такому спілкуванні одне з одним й студентами різних регіонів України. Крім того, організація таких заходів є ще й можливістю почути живе слово, потренувати та розвинути комунікативні здібності, виявити свої та наочно побачити емоції інших, поліпшити свій емоційний інтелект.

Студентів, які взяли участь у заході, поєднувало прагнення до спілкування, а, отже, мета проекту досягнута.

Інформує прес-служба ДНУ  імені Олеся Гончара 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *