«Усі діти повинні навчитися спілкуватися англійською мовою». Таку думку 23 лютого 2016 року висловив заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей під час спільної прес-конференції із Британською Радою в Україні, Go Global та Першого Національного телеканалу щодо запуску програм у рамках Року англійської мови.

У заході взяли участь директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс, директор навчального центру та екзаменів Британської Ради в Україні Пол Кімм, проектний менеджер Go Global Оксана Нечипоренко та Любов Залюбовська, заступник генерального директора НТКУ телеканалу UA: Перший Дар’я Юровська.

Заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей повідомив, що Британська Рада в Україні допомагатиме Міністерству освіти і науки у трьох напрямах роботи: тестування учнів після 9 та 11 класу; тестування випускників педагогічних університетів та коледжів, які готуються стати вчителями англійської мови; розроблення програм з англійської мови для нової української школи; проект щодо підготовки нових підручників з англійської мови українських авторів, які спираються на досвід британських колег.

Павло Хобзей повідомив, що напрацьовані Британською Радою програми вже впроваджуються в українську систему освіти. Зокрема, розпочато реалізацію спільного проекту Міністерства освіти і науки, Британської Ради в Україні та GoGlobal «Вчителі англійської мови – агенти змін». Згідно з цим проектом кращі вчителі протягом 2016 року пройдуть перекваліфікацію та спеціальну підготовку. «Завдання вчителів – поширити набуті знання серед своїх колег», –  зазначив заступник міністра.

Також за словами Павла Хобзея, вчителі англійської мови проходитимуть курси за спеціальними програмами, розробленими Британською Радою в Україні. «Я вдячний Британській Раді, що у фокусі їхньої уваги є вчитель – основа сучасної школи», – наголосив заступник міністра.

Павло Хобзей звернув увагу на розроблення тестів для зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови. Як зазначив заступник міністра, цього року тести пройдуть апробацію у трьох регіонах. Завдання тестів міститимуть не тільки читання, писання з англійської, а й аудіювання.

Директор Британської Ради в Україні Саймон Вільямс зауважив, що за кожним прикладом вдалого вивчення англійської мови стоїть вчитель. Саме тому Британська Рада в Україні займається підготовкою вчителів для їхньої ефективної праці з учнями.

Директор навчального центру та екзаменів Британської Ради в Україні Пол Кімм представив присутнім основні програми, розроблені Британською радою в Україні для вивчення англійської мови.

Проектний менеджер GoGlobal Оксана Нечипоренко розповіла про основні напрями спільної роботи з Міністерством освіти і науки України та Британською Радою в Україні. За її словами, організація активно працює над впровадженням безкоштовних програм для навчання та вдосконалення англійської мови. Серед таких проектів Оксана Нечипоренко виділила проект перепідготовки вчителів «Вчителі англійської мови – агенти змін», а також спільний проект щодо створення літніх мовних таборів.

У 2016 році Британська Рада, підтримуючи ініціативу Go Global, працює над заохоченням надання ширшого доступу до фільмів та телебачення мовою оригіналу. Це передбачає показ відомих театральних постановок із Лондона в рамках проекту «Британський театр у кіно», що тепер проходить у шести містах по всій Україні. А у березні 2016 суспільний мовник України, телеканал UA:Перший, розпочне показ проекту «Word on the Street» – серії програм, створених Британською Радою та BBC, щоб ознайомити тих, хто вивчає англійську мову, із її використанням у повсякденному житті.

Інформує МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *