21 лютого на базі Запорізького національного університету відбувся традиційний – цьогоріч ювілейний, 25-й, – обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України 2015 – 2016 навчального року. У ньому взяли участь 920 школярів – учні 8 – 11 класів шкіл різних районів Запорізької області. Організаторами конкурсу виступили Департамент освіти  і  науки  Запорізької  обласної державної адміністрації, Запорізьке територіальне відділення МАН та ЗНУ.

Цьогорічний ІІ (обласний) етап конкурсу МАН проходив у 10 відділеннях (відділення історії; відділення філософії та суспільствознавства; відділення наук про Землю; відділення мовознавства; відділення літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства; відділення хімії та біології; відділення екології та аграрних наук; відділення математики; відділення фізики і астрономії; відділення технічних наук,  комп’ютерних наук, економіки), у складі яких працювали 45 секцій.

Відкриття обласного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України 2015 – 2016 розпочалося з Державного гімну України, а також хвилини мовчання, присвяченої вшануванню пам’яті Небесної сотні. В урочистостях під час пленарних засідань узяли участь представники Департаменту  освіти  і  науки  ЗОДА – заступник директора департаменту, начальник управління, заступник голови оргкомітету Олена Сороченко; заступник начальника управління, начальник відділу дошкільної, загальної середньої та професійної освіти Валентина Хіврич; методист Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Оксана Устименко, а також методисти МАН, співробітники КЗ «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» ЗОР – директор Тетяна Митрованова і методист Олена Шелегеда, інші представники КЗ «Запорізький обласний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді “Грані”» ЗОР, КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів Січовий колегіум», КЗ «Запорізький обласний Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» ЗОР.

ЗНУ представляли перший проректор Олександр Бондар, проректор із науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура, проректор із науково-педагогічної роботи Володимир Волков, начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Юлія Паскевська, декани факультетів та інші представники професорсько-викладацького складу, які очолили роботу секцій.

Присутні на засіданнях представники освітніх структур привітали учнів із важливою для юних науковців подією і наголосили на тому факті, що, незалежно від здобутих результатів, вони вже продемонстрували під час попереднього відбору свою компетентність і знання в галузі дослідницької діяльності. А Олена Сороченко нагадала, що торік 4 представники Запорізької області посіли призові місця у Всеукраїнському етапі конкурсу, що надало їм першочергову перевагу під час вступу до вищих навчальних закладів.

Робота МАН продовжилася за секціями, де найрозумніші школярі Запорізького регіону презентували результати своїх наукових розвідок. Дехто з них приємно здивував журі. Так, серед переможців секції юридичних наук був відзначений грамотою один із наймолодших учасників МАН – дев’ятикласник Костянтинівського ліцею «Ерудит» (Мелітопольський район) Владлен Нестеренко (науковий керівник: викладач правознавства та історії Світлана Неліпа). Він із захопленням поділився своїми позитивними враженнями від перебування в університеті та від участі в МАН, а також визначив актуальність своєї роботи з теми «Кримінальна відповідальність за ухилення від призову за мобілізацією: регіональний аспект». «У своїй роботі я проаналізував і визначив на місцевому матеріалі результати щодо кримінальної відповідальності та покарання, які понесли особи, що ухилилися від мобілізації. Однак дійшов висновку, що такі засоби не є достатньо дієвими, аби вмотивовувати призовників. Тому у своїй роботі надав кілька порад, що зможуть підвищити ефективність результатів мобілізації – і це зовсім не превентивні методи, а передусім заходи із патріотичного виховання молоді та збільшення числа контрактників», – зазначив хлопець.

Наостанок члени конкурсної комісії та керівники секцій відзначили високий рівень наукових робіт учасників МАН, який, до речі, помітно зростає з року в рік. За підсумками роботи ІІ (обласного) етапу МАН у ЗНУ відбулося нагородження найкращих робіт учасників конкурсу (І-ІІІ місця), а незабаром будуть визначені конкурсною комісією й найцікавіші та найактуальніші наукові дослідження молодих науковців, які представлятимуть Запорізьку область під час ІІІ заключного етапу Всеукраїнського конкурсу МАН.

Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *