Нещодавно у Сумському національному аграрному університеті відкрили власну біоенергетичну лабораторію. Завдяки своїм розробкам вищий навчальний заклад повністю відмовився від централізованого газового опалення.

Програма енергозбереження в університеті відбувалася поетапно. У 2015 році були встановлені два твердопаливні котли, за допомогою яких почали опалювати приміщення площею 8 тисяч кв. м, зокрема корпуси факультетів ветмедицини та агротехнологій і природокористування, теплиці й гараж.

На сьогодні в СНАУ обладнали ще одну нову котельню трьома твердопаливними котлами тривалого горіння, кожен із яких має потужність 1 МВт. Цифри промовисті: якщо вартість однієї Гкал тепла від природного газу коштує 1302 грн 78 коп., то від спалення торфу – 417 грн 60 коп., а дров – 182 грн 70 коп.

«Відтепер усі приміщення університету опалюються альтернативними видами палива, а ми економимо для держави щорічно 700 тисяч куб. м природного газу, чим, я вважаю, демонструємо державницький підхід і підтримуємо країну у непрості часи. Для нас важливо, щоб наші студенти й співробітники навчалися та працювали в комфортних умовах, але не менш значущим є й чинник зменшення енергозалежності», – зазначає ректор СНАУ Володимир Ладика.

За інформацією СНАУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *