На факультеті соціальної педагогіки та психології два тижні, з 8 по 20 лютого 2016 року, відбувалося спільне дослідження «Якісне дослідження психічного здоров’я і психосоціальних проблем вимушених переселенців, ветеранів та їхніх родин у східній Україні». Організаторами та виконавцями дослідження виступили Університет Джонса Хопкінса, Школа охорони громадського здоров’я Блумберга та Агентство США з міжнародного розвитку (Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health; USAID from the American people (United States Agency International Development), Національний Університет «Києво-Могилянська Академія» та Запорізький національний університет.

Цей дослідницький проект розрахований на три роки, мета програми – сприяти підвищенню потенціалу у сфері лікування та досліджень в Україні за підтримки Школи охорони здоров’я Блумберга Університету Джонса Хопкінса та Програми жертв тортур Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Програма призначена для розширення можливостей допомоги людям в Україні з проблемами психічного характеру внаслідок травматичних подій. У центрі уваги означених заходів є допомога ветеранам антитерористичної операції, внутрішньо переміщеним особам (ВПО) та іншим постраждалим у результаті подій на сході країни.

Представником команди головних дослідників з університету Джонса Хопкінса виступала доктор Намріта Сінгх (Namrita Singh), від Національного Університету «Києво-Могилянська Академія» – Сергій Богданов, психотерапевт, керівник Центру досліджень конфліктів та психоаналізу Києво-Могилянської академії. Супервізорами від Києво-Могилянської академії були кандидат філософських наук, професор Андрій Гірник та доктор психологічних наук, доцент Віра Чорнобровкіна, супервізором від Запорізького національного університету виступала кандидат психологічних наук, доцент Ольга Іщук.

Збір та первинну обробку даних проводили студенти кафедр практичної психології та соціальної педагогіки ЗНУ: Олександра Бажан, Олександр Борисенко, Ксенія Бусовікова, Ганна Динда, Катерина Зайченко, Світлана Медяник, Наталя Стадніченко, Ольга Тарадюк та Анастасія Тюленева.

Учасники проекту займалися діагностикою основних проблем ветеранів АТО, внутрішньо переміщених осіб і дітей цих категорій населення в різних сферах життєдіяльності. Після проведення первинного збору даних молоді дослідники займалися оцінкою основних потреб своєї цільової аудиторії, а також аналізували поточні програми та послуги щодо забезпечення психічного здоров’я, які на сьогодні ефективно функціонують у Запоріжжі.

За час роботи в дослідницькому проекті «Якісне дослідження психічного здоров’я і психосоціальних проблем вимушених переселенців, ветеранів та їхніх родин у східній Україні» учасники відвідали державні та волонтерські організації, психотерапевтичні кабінети, благодійні фонди, модульні містечка, квартири ветеранів АТО та внутрішньо переміщених осіб міста Запоріжжя та області, які займаються проблемами означених категорій населення.

Студенти ЗНУ разом із супервізором відвідали м. Мелітополь для інтерв’ювання демобілізованих учасників антитерористичної операції, членів сімей ветеранів АТО, переселенців зі сходу України, а також спеціалістів, які надають кваліфіковану допомогу та здійснюють консультативну діяльність щодо збереження психічного здоров’я ветеранів і внутрішньо переміщених осіб.

Результатом завершення першого етапу дослідження став науково-дослідний аналіз головних проблем постраждалих від збройного конфлікту в Україні категорій населення.

За участь у дослідженні студенти та супервізори проекту отримали сертифікати учасників тренінгової програми «Якісні методи дослідження у сфері психічного здоров’я: теорія та практика». Документи їм вручили декан факультету соціальної педагогіки та психології кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Пономаренко, доктор Намріта Сінгх (Namrita Singh) та доктор Сергій Богданов.

Доктор Намріта Сінгх (Namrita Singh) з Університету Джонса Хопкінса висловила сподівання, що подальша співпраця із Запорізьким національним університетом, факультетом соціальної педагогіки та психології буде такою ж плідною та приємною.

 Прес-центр ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *