25 лютого відповідальні працівники міністерств закордонних справ країн Вишеградської четвірки (Польща, Словаччина, Чехія і Угорщина), а також України, фахівці у сфері енергоефективності і енергозбереження, представники місцевих рад  зібралися у Національному університеті “Львівська політехніка”. Вони провели круглий стіл, який є частиною ініціативи “Презентація досвіду Вишеградської групи в Україні”.

Вступним словом зустріч відкрив Державний секретар Міністерства зовнішніх та європейських справ Словацької Республіки Ігор Слободнік. Він зазначив, що країни Вишеградської групи і, зокрема, Словаччина роблять усе можливе, щоб Україна здобула справжню енергетичну незалежність. Наш західний сусід посідає провідні позиції щодо реверсного постачання газу до України, передає нашій країні кращий досвід енергозбереження й енергоефективності.

Ректор Національного університету “Львівська політехніка” професор Юрій Бобало  сердечно привітав гостей, нагадавши, що актова зала університету, де проходить зустріч, оздоблена картинами за ескізами видатного художника Яна Матейка, що символізують неухильний поступ науково-технічного прогресу.  Він також говорив про внесок науковців університету у розробку технологій енергозбереження й енергоефективності, альтернативних джерел енергії.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка і голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин присвятили свої виступи розповіді про транзитні можливості Львівщини,  запроваджені пілотні проекти енергоощадності, а також розширення видобутку власних енерноносіїв, створення сприятливих умов для  іноземних інвестицій у сферу енергетики.

Своїм баченням цієї проблематики поділилися заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль, заступник міністра закордонних справ Чеської  Республіки Ярослав Лудва, державний секретар із безпекової політики та міжнародного співробітництва Міністерства зовнішньої економіки і закордонних справ Угорщини Іштван Мікола, заступник державного секретаря  міністерства закордонних справ Республіки Польщі Марек Зюлковскі.

Цікаві ідеї та пропозиції під час засідання круглого столу висловили керівник Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, виконавчий директор Асоціації енергоефективних міста України Андрій Кирчів та інші промовці.

Під час прес-конференції, що підбила підсумки зустрічі, журналісти поцікавилися у керівників делегацій країн Вишеградської четвірки  щодо їхньої позиції у питанні доцільності побудови  газопроводу “Північний потік-2”. Польща, Словаччина й Угорщина однозначно розглядають цей проект як суто політичний, спрямований на зменшення транзитних можливостей України у постачанні газу до Європи. Натомість Чехія займає особливу позицію, з огляду на свої економічні та геополітичні інтереси.

Представники країн Вишеградської четвірки зачепили не лише  проблеми енергоефективності й енерзозбереження. У їхніх виступах чітко простежувалася політична підтримка України, зокрема, в питаннях її євроінтеграції, запровадження безвізового режиму, продовження санкцій  щодо Росії. Водночас наші гості говорили про необхідність пришвидшення і поглиблення реформ в Україні, посилення боротьби з корупцією, здійснення реальної децентралізації.

Наступна зустріч представників Вишеградської четвірки й України  відбудеться у квітні цього року у Вінниці. Вона буде присвячена проблемам малого і середнього бізнесу.

             Прес-служба  Національного університету
“Львівська політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *