Із нагоди дня народження людини, яка відкрила світові всю правду про Голодомор в Україні 1932 — 1933 років, відомого американського історика і політолога а в  Національному університеті «Львівська політехніка» відбувся діалог із його дружиною Наталією Дзюбенко-Мейс. Тема зустрічі: «Сьогодні наші мертві обирають кожного з нас».

Такий діалог проводився з ініціативи  Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, Народного Дому «Просвіта» та Товариства «Просвіта» «Львівської політехніки», Львівського обласного Будинку вчителя.

Теплим словом учасників і гостей зустрічі привітав проректор із науково-педагогічної роботи університету Роман Корж. Він наголосив, що зараз важливим є те,  щоб молоде покоління знало і не було байдужим до того, чиїми зусиллями світові було розкрито правду про український Голодомор.  Він вважає, що саме за книжками Джеймса Мейса і його дружини Наталії повинно інтелектуально та духовно зростати  молоде покоління українців.

Народний депутат України Оксана Юринець, яка взяла участь у діалозі  «Сьогодні наші мертві обирають кожного з нас»,  нагадала присутнім, що  ідея запалювати свічку в День пам’яті жертв Голодомору належить саме Джеймсу Мейсу.

Модератор  заходу  директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська наголосила: «Ми повинні зрозуміти, прийняти і повернути ім’я Джеймса Мейса у духовний простір України. Адже  він був більшим українцем, ніж самі українці».

Високо оцінила творчу і громадянську спадщину  Джеймса Мейса та Наталії Дзюбенко-Мейс відома українська письменниця, лауреат Шевченківської премії  Галина Пагутяк.

Своїми спогадами про чоловіка поділилась Наталією Дзюбенко-Мейс. Вона — автор  численних аналітичних статей і досліджень з питань Голодомору 1932 – 1933 років та забутих сторінок історії України,  упорядник книг «День і вічність Джеймса Мейса» та «Ваші мертві вибрали мене», в якій зібрані матеріали історичних досліджень її чоловіка. Відомий роман письменниці «Андрій Первозванний» став справжнім відкриттям для української літератури.

Вона також розповіла про схожість українських вишивок і прикрас із виробами індіанського племені, звідки походить історик. Розповіла про його  захоплення Львовом та українською піснею і мовою.

Під час зустрічі її учасники поставили свої підписи під зверненням до Львівської міської ради, аби присвоїти  ім’я Джеймса Мейса одній із вулиць галицької столиці. А студенти Інституту гуманітарних та соціальних наук організували флешмоб, присвячений Джеймсу Мейсу та його дружині.

Прес-служба Національного університету
«Львівської політехніки»

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *