У ці дні ми згадуємо події лютого 2014 року, беззбройний громадський протест людей, єдине бажання яких і надзавдання – захист власних цінностей, європейський вектор розвитку країни. Цей протест завершився перемогою. Але якою великою ціною! Під кулями снайперів, кийками «Беркуту» та катуваннями тітушок люди на Майдані здобували право для себе і майбутніх поколінь українців жити в заможній, порядній і розвинутій країні. За це боролися Герої Небесної Сотні, за це виборюють світле майбутнє для України, Європи і всіх нас герої-захисники на сході країни, про це, сподіваємось, дбає на своєму місці кожен із нас.

Підтримати учнів НВК «Домінанта» у патріотичних заходах завітала  народний депутат України, координатор медичної допомоги на Євромайдані Ольга Богомолець. Разом із гімназистами вона вшанувала Героїв Небесної Сотні та запалила свічку пам’яті під час лінійки-реквієму «СТОголосий янгол молить за Україну!».

Цього дня літературно-музичною композицією «Вічна Слава Героям!» учні згадали подвиг Героїв Революції Гідності, вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні та прославили захисників України – воїнів АТО.

Про сакральне місце народження громадянського суспільства, освячене Небесною сотнею, – Майдан, про страшну річницю кривавих подій лютого 2014 року говорила відверто Ольга Вадимівна з гімназистами. Відверто, впевнено, щиро, як говорить і зараз з пораненими, небайдужими, свідомими. Про те, що болить і сьогодні – як на руках гинули люди, як під кулями снайперів не вдалося врятувати, витягнути, захистити, про те, що досі не покарані ті, хто давав нелюдський наказ стріляти. Про несправедливість і віру людей у перемогу, що владна система нарешті змінилась, влада тепер служитиме людям і їхнім потребам. «На Майдані народилась нова генерація українців, які готові боротись», – переконана Ольга Богомолець.

Народний депутат поспілкувалась із учнями на тему відваги та самовідданості, сили і незламності духу, які проявляли наші співгромадяни в період Революції Гідності і завдяки яким змінено хід історії нашої держави.

«Україна – це я, ти, це ми з вами, це кожен із нас. А свій досвід я готова демонструвати всій державі, та допомагати людям зрозуміти, як можна не красти, не брехати, як можна жити, щоб не було соромно ні перед своїми дітьми, ні перед батьками, ні перед Господом Богом, ні перед своїм народом, – сказала Ольга Богомолець. – Збрехав сьогодні – це означає, що й країна збрехала, образив когось несправедливо – так чинить і твоя держава, яка складається з мільйонів нас. За корупцією стоїть людина, за безвідповідальністю стоїть людина, за кожною поганою справою стоїть байдужа людина. Головне – бути Людиною, і пам’ятати про ті сімейні цінності й чесноти, на яких виховувався весь твій рід».

Ольга Богомолець запевнила, що їй хотілося б, аби з сьогоднішніх учнів виросли свідомі люди, з громадянською позицією, яка для них була б вищою за власні амбіції, і для яких у житті гідність, честь і свобода мислення дійсно були б дорогі.

«Коли ти маєш свободу духу, це означає, що ти вільний від політичних і фінансових спокус, вільний від зовнішнього тиску. Тоді – перемога невідворотна», – додала політик.

Також учні цікавились і повсякденною роботою медика. Так, Ольга Вадимівна розповіла і про допомогу медикаментами та бронежилетами бійцям АТО, і про те, що вже зроблено, аби і батальйону «Айдар», і всім бійцям, які перебувають у зоні АТО,  було надано елементарні довідки про їхню участь у подіях на сході України. І про військово-медичну підготовку не лише медиків, але й психологів, педагогів, залізничників, прокурорів і суддів, студентів і курсантів, що лежить в основі принципу здійснення військово-медичної доктрини. Зокрема, пропонується повернути початкову військово-медичну підготовку в усі освітні заклади (школи, гімназії, ліцеї, виші), відновити військові кафедри у вищих навчальних закладах.

19637

Зацікавила Ольгу Вадимівну і самоорганізація учнів НВК «Домінанта» навколо надання волонтерської допомоги воїнам. Вона мала приємну місію нагородити почесними грамотами найактивніших учасників загальногімназійного благодійного волонтерського руху «Хто, якщо не ми?». Ольга Вадимівна розповіла про видання двох унікальних книг, які мають назву «Україна: війна, мир і любов». У збірках зібрані листи реальних дівчат, жінок, дітей бійцям у шпиталі та на лінію фронту. Понад тисячу примірників книги миттєво розібрали. Тож у гімназистів НВК «Домінанта» відтепер теж є завдання – упорядкувати всі листи, малюнки, побажання, які ляжуть в основу наступної збірки під редакцією видавця і волонтера Ольги Богомолець.

На згадку про візит і зустріч з учнями гімназії «Домінанта» Ольга Богомолець отримала власноруч виготовлений дітьми подарунок картину-оберіг і висловила щиру подяку директорові НВК «Домінанта» Світлані Василівні Уфімцевій: «Хотілось би, щоб усі школи виховували у дітей патріотизм, гідність, повагу і любов до своєї країни».

Інформує прес-служба департаменту освіти і науки КМДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *