Наша сила – в правді! Для молоді Сєвєродонецького Вищого професійного училища цю істину знову підтвердив цікавий та актуальний тренінг. Такі зараз проходять по всій Україні в рамках проекту «Програма медіаграмотності для громадян», який за підтримки Міністерства закордонних справ і міжнародної торгівлі Канади виконується Академією Української Преси, організацією інтелектуального розвитку IREX і громадським рухом «Стоп фейк».

Досвідчений медіатренер, заслужений журналіст України, секретар регіональної організації Національної Спілки журналістів Семен Перцовський доповнив навчальну програму переконливими прикладами щодо поточних подій, місцевого життя з особливостями зони АТО. В обговоренні брали участь студенти старших курсів та їхні наставники. Вони аналізували показані тут відеоматеріали, публікації в світовій і українській пресі, міських «Сєвєродонецьких вістях», а також теленовини, повідомлення Інтернету, соціальних мереж. Це було корисно і для авторів училищної газети «Талісман» та сайту закладу.

Тепер (це підтвердило анкетне опитування) молоді люди, які стають не тільки фахівцями, а й виборцями, зможуть краще орієнтуватися в потоці інформації, відрізняти її від пропаганди, правду від обману, маніпуляцій. Стало ще ясніше, що головна зброя в інформаційній війні для нас – це правда, адже вона на нашому боці.

Говорили й про те, як підвищувати медіаграмотність далі, використовувати її в повсякденному житті, перевіряти різні відомості, щоб у результаті ухвалювати правильні рішення. Для найактивніших були підготовлені призи, всіх запросили на медіаконсультаціі з актуальних питань.

Медіатренера, який проводив тренінг у  Сєвєродонецькому ВПУ, запрошено поділитись досвідом на IV Міжнародній науково-методичній конференції «Практична медіаграмотність: міжнародний досвід та українські перспективи». Конференція, яку проводять  Академія української преси, Міністерство освіти і науки України, Інститут соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України, Інститут журналістики  Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Відділ кінознавства Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнології Національної академії наук України, відбудеться 18 – 19 березня 2016 року в Києві.

Семен Перцовський, журналіст

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *