Один раз на чотири роки в календарі з’являється “магічна” дата – 29 лютого. І цей рік називається високосним, або “переступним”. Він викликає чимало побоювань, адже існує чимало вірувань, ознак, прикмет, прадавніх забобон, де високосний рік вважається несприятливим періодом. Чи справді він такий страшний?

Наші прадіди були впевнені, що висока смертність худоби, неврожаї, сварки в сім’ї, посуха і небезпечні хвороби з’являлися саме через настання переступного періоду.

29 лютого здавна вважався нещасливим днем, і в народі його називали Касіяновим днем. В одній із легенд, записаній на Харківщині, преподобний Касіян нагадує казкового персонажа: «… У Касіяна такі довгі брови і вії, що він ні­чого не бачить. Один раз на чотири роки Касіян підіймає свої вії і видиться понурими очима. Ли­хо тому, на кого він гляне: гляне на людей — мруть люди, гляне на тварин — дохнуть твари­ни, гляне на поля — все сохне…”  До кінця лютого всю важливу роботу намагалися закінчити. Люди вірили, що сонце 29 лютого наділене поганою енергетикою, тому намагалися не виходити з дому. Вважалося, що той, на кого потрапить денне світло, буде позбавлений усіх радощів життя та удачі в майбутньому.

Одне з головних запитань, що цікавить молодь – чи можна одружуватися у високосний рік? Народні прикмети кажуть про те, що весілля у високосний рік призводить до біди, швидкого розлучення. Це повір’я, ймовірно, з’явилось через те, що раніше високосний рік називали роком наречених – протягом року дівчина могла попросити будь-якого хлопця взяти її за дружину, а хлопець не мав права їй відмовити. Чи так це насправді, вирішувати вам, але якщо ви не забобонні і цілком впевнені в собі та у своїх  почуттях, навряд чи високосний рік завадить вашому щастю.

Наразі у всьому світі 29 лютого — популярна дата для освідчення. Сьогодні освідчення в незвичайні дні стає модним трендом. І чимало закоханих обирають саме 29 лютого.

У високосний рік не можна збирати гриби. Вважалося, що з землі піднімається погане, і можна накликати біду на свою сім’ю. Але насправді ця, на перший погляд, дивна заборона має цілком логічне пояснення. Річ у тім, що грибниця вироджується раз на чотири роки, через що гриби можуть бути отруйними. Але ж усі грибниці не з’явилися на землі в один і той же рік, тим паче високосний.

Ті, хто вірить у прикмети, не радять міняти роботу, місце проживання, навіть колір волосся. Також не радять розлучатися. Але зміни лише покращують життя, дають можливість почати щось нове та виправити власні помилки, незалежно від того, коли вони сталися.

Народження дитини у високосний рік. Одні вважали, що це призводить до несприятливих для неї наслідків: страждань, нещасть, поганої долі. Інші, навпаки, пророкували таким дітям унікальну, особливу долю. Зокрема, якщо вони народилися 29 лютого, то наділені унікальними магічними здібностями і проживуть тривале насичене життя.

Попри всі прикмети та забобони, не варто ставитися до високосного року як до чогось поганого. Причиною його запровадження стало розуміння того факту, що повний оберт навколо Сонця Земля робить більше, ніж за 365 днів (точніше — за 365,24219), через що виникла проблема зсуву дат.

 

За повідомленнями ЗМІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *