Національне галузеве партнерство в легкій промисловості Fashion Globus Ukraine оголосило конкурс серед швейних професійних училищ України на створення чоловічих, жіночих і дитячих колекцій одягу.

Фінал конкурсу відбувся в Київському Палаці дітей та юнацтва 26 лютого 2016 року, на ньому було представлено 42 колекції. Всі вони створені учнями професійно-технічних училищ із допомогою дизайнерів і вже готові для закупівлі виробниками та масового впровадження.

«Ідея полягала в тому, щоб об’єднати навчальні заклади з усіх регіонів України. На сьогодні до співпраці було залучено понад 50 швейних училищ з усієї України, дизайнерів і виробників для підготовки сучасних професійних кадрів і популяризації робітничих процесів. На жаль, ситуація зараз така, що шити нікому, бракує робочих рук, рівень підготовки швачок дуже низький», – розповіла Голда Виноградська, президент національного галузевого партнерства у легкій промисловості Fashion Globus Ukraine.

Працівники fashion-індустрії запропонували Міністерству освіти й науки України допомогу в підготовці кадрів: читати на волонтерських засадах лекції про сучасні обробки і тренди, давати можливість працювати на сучасній техніці, а також працевлаштовувати студентів. Відбулося обговорення департаментом професійно-технічної освіти міністерства співробітництва Fashion Globus Ukraine і МОН у питаннях оптимізації виховної системи в професійно-технічних училищах, удосконалювання форм і методів виховної роботи, способів формування стійкої професійної мотивації фахівців швейного профілю.

«Ми повністю відкриті для допомоги в підготовці кадрів, що будуть корисні роботодавцям. Впевнений, що наша співпраця з проектом Fashion Globus Ukraine дасть новий поштовх розвитку легкої промисловості. Питання добору та підготовки кадрів поступово вирішуватиметься, бо молода людина, прийшовши навчатися, побачить, що вона має перспективу в  професійному зростанні», – зауважив фахівець департаменту професійно-технічної освіти МОН Сергій Коваленко.

Засновник і голова оргкомітету Ukrainian Fashion Week Ірина Данилевська також готова долучитися до реформування профтехосвіти у легкій промисловості: «Насамперед нам треба кинутися на допомогу профтехучилищам із поступовою реформацією. Ми маємо дати надію дизайнерам і виробникам, що в них працюватимуть кваліфіковані та якісно підготовлені фахівці, та маємо переконати молодих людей, що, обираючи професію швачки чи закрійника, вони матимуть добре оплачувану роботу».

Конкурс та представлені колекції показали, що в молоді є зацікавленість та бажання працювати й створювати якісний одяг і взуття. Журі, у складі якого були не лише вітчизняні товаровиробники легкої промисловості, а й відомий дизайнер Серж Смолін та режисер-постановник Ukrainian Fashion Week Валерій Топал, визначило переможців. Перше місце в номінації «Верхній жіночий одяг» отримало Київське вище професійне училище швейного та перукарського мистецтва, в номінації «Повсякденний  жіночий одяг» – Богуславське вище професійне училище сфери  послуг, у номінації «Діловий жіночий одяг» – ДПНЗ Криворізький навчально-виробничий центр, у номінації «Вечірній жіночий одяг» – Березівське вище професійне училище Одеського національного політехнічного університету, в номінації  «Чоловічий одяг» – Центр професійної освіти інформаційних технологій, поліграфії та дизайну м. Києва, в номінації «Дитячий одяг» – Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання та дизайну м. Львова.

За перші місця переможці отримали пам’ятні статуетки «Її Величність Швачка» та подарунки від спонсорів, решту учасників конкурсу нагородили подарунками від компанії Estel та проекту Fashion Globus Ukraine.

За інформацією Fashion Globus Ukraine

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *