Директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Олена Фіданян звернулася до вчителів та батьків майбутніх першокласників і наголосила, що умовою прийому дітей до першого класу  є заява одного з батьків, а до спеціалізованої – обов’язкова співбесіда.

Також порадила батькам обирати для дитини не заклад, а вчителя, а також зазначила: у разі вимагання від батьків грошей за вступ до комунального навчального закладу або інших платежів звертатися на гарячу лінію департаменту освіти і науки, молоді та спорту. “Шановні колеги, не давайте приводу для наклепів, звинувачень у поборах і хабарництві”, – звернулася до  освітян Олена Григорівна.

Відкритий лист Олени Фіданян, директора Департаменту освіти і науки, молоді та спорту щодо прийому дітей у перші класи

Столична громадо!

Уже другий рік поспіль департамент освіти і науки, молоді та спорту не встановлює в школах Києва часових обмежень щодо початку прийому заяв від батьків майбутніх першокласників.

Сьогодні педагогічні колективи мають свободу вибору часу та днів, у які вони прийматимуть документи майбутніх першокласників для зарахування до навчальних закладів.

Довідково:  у Києві працюють майже 4 тисячі вчителів початкових класів. Серед них більшість – жінки (99,4 %). Середній вік вчителя початкових класів – 43 роки.

У початкових класах столичних шкіл працюють 63 % вчителів вищої категорії, серед них 12 вчителів мають звання «Заслужений вчитель України».

Щорічно кількість першокласників збільшується. Так, у 2014-2015 навчальному році в перших класах здобували освіту 29,2 тис. першокласників, у 2015-2016 – 32,3 тис. учнів. Прогнозована кількість першокласників у 2016-2017 навчальному році – майже 34 тис. учнів. При цьому зауважимо, що вже 13 років поспіль столичним школам вдається працювати в одну зміну, тоді як в Україні є багато шкіл, які й досі працюють у дві зміни.

Шановні батьки!

Для зарахування Вашої дитини до школи Ви маєте надати: заяву на ім’я директора школи, копію свідоцтва про народження дитини та медичну довідку.

При вступі до спеціалізованої школи дитина повинна пройти співбесіду. Це передбачено Інструкцією про порядок конкурсного прийому дітей (учнів, вихованців) до гімназій, ліцеїв, колегіумів, спеціалізованих шкіл. Департамент не підтримує такої норми та двічі виступав з ініціативою про її скасування (Лист Департаменту від 26.10.2015 №063-8968).

Чи змінило б скасування цих правил ситуацію, що складається навколо окремих шкіл у Києві? Відповідально заявляємо – НІ. Сьогодні у столиці понад 53,5 % початкових шкіл – спеціалізовані. За підсумками попереднього року, конкурс до них при вступі становив від 1,5 до 6 дітей на одне місце (список таких шкіл додається).

Пам’ятайте, якщо Ви обрали спеціалізовану школу, то саме ВИ пішли шляхом проходження Вашою дитиною співбесіди. Це Ваш свідомий вибір.

Дві поради:

  • обирайте для дитини не заклад, а вчителя. Вчителя – душевно, духовно та за темпераментом близького до Вашої дитини, схожого на ВАС. Бо обраний вами педагог на довгі роки стане другою мамою (батьком) для вашої дитини;
  • обирайте школу, яка найближча до вашого дому. У Києві така можливість є. Що довша дорога до школи, то раніше Ваша маленька дитина прокидатиметься вранці, щоб до неї дістатись. І що менший шлях вона долатиме, то менше Ви переживатимете про її безпеку.

У разі вимагання від Вас грошей за вступ до комунального навчального закладу або інших платежів звертайтесь на гарячу лінію Департаменту за телефоном 279-35-26 та пишіть на електронну адресу osvita@kievcity.gov.ua.

Шановні колеги, освітяни!

Щороку ми з Вами з нетерпінням очікуємо на прихід першачків! У цей період освітяни завжди опиняються в центрі уваги суспільства. Будь-який хибний крок чи вчинок учителя викликає величезний резонанс у громадськості. Прошу вас з честю і гідністю представляти шановану в суспільстві професію. Департамент закликає ВАС до відкритості. Не давайте приводу для  наклепів, звинувачень у поборах та хабарництві. Ми маємо сказати чітке НІ «добровільним внескам» при вступі до шкіл. Ми з ВАМИ теж є батьками. Зупинімо побори в навчальних закладах. Повернімо добре ім’я Вчительства.

Доброчесність, Порядність, Сердечність, Відкритість, Професіоналізм – ось ім’я столичного Освітянина.

Зі щирою повагою, Олена Фіданян

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *