З ініціативи та з участю педагогічної громадськості Білокуракинського району Луганської області проводиться чимало цікавих заходів із підвищення престижності й авторитету професії працівника освіти в різних верствах населення. Важливою складовою цього став випуск тематичної сторінки “Освіта ХХІ століття”, що виходить щомісяця, а то й частіше, в районній газеті “Життя Білокуракинщини”.

Серед її дописувачів здебільшого самі педагоги. Вони розповідають землякам про життя навчальних закладів, сучасні підходи до виховання дітей, діляться думками з актуальних тем, обмінюються власним досвідом тощо.

Провідною темою чергового номеру стало  виховання любові до української мови. Чимало напрацювань у цьому напрямі має колектив сільської Тимошинської загальноосвітньої школи: є про що розповісти в газеті всій громаді! До спільної роботи тут залучені й ветерани педагогічної праці. Яскраво пройшли зустрічі з місцевими самодіяльними літераторами, учнівський поетичний конкурс, програми, присвячені ювілеям українських класиків.

Не менше уваги освітяни приділяють українській історії. Про це на педагогічній сторінці розповіла  вчителька Коноплянівської ЗОШ Марія Котова, яка викладає цей предмет. Особливу зацікавленість у читачів викликає  досвід із вивчення історії рідного села, збирання спогадів його старожилів. Юні історики також добирають фотоматеріали до тих чи інших дат, створюють схеми  національно-визвольних битв, аналізують актуальність  уроків Історії для побудови майбутнього своєї країни.

Автори сторінки з Будинку дитячої та юнацької творчості залюбки розповіли про нещодавню подорож його вихованців на Закарпаття. Важливо, що при цьому йдеться про те, що об’єднує школярів з усіх куточків України, – патріотизм, повагу до народних традицій, родинних цінностей, потяг до знань.

Не випадково на педагогічній сторінці дають слово і батькам, і самим учням, у яких теж пробуджують журналістський хист. Адже майбутнє будується дружньо – разом. Це, можна сказати, лейтмотив спільної роботи педагогів і журналістів.

Луганська регіональна організація Національної Спілки журналістів України поширюватиме такий досвід співробітництва педагогів і газетярів сільської глибинки.

Семен Перцовський,
журналіст

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *