Міністерство освіти і науки сьогодні бореться зі штучно створеною монополією на виробництво дипломів про освіту, на цьому наголосив міністр освіти і науки  Сергій Квіт 1 березня 2016 року під час прес-конференції в Будинку Уряду, присвяченої боротьбі з корупцією в освіті.

Ще в 2000 році було створене державне підприємство «Прикладні інформаційні технології», що мало на меті узаконити діяльність єдиного виробника всіх документів про освіту, студентських квитків на основі фотокомп’ютерних технологій. Кожна сім’я, яка мала студента, з 2000 року платила приватній компанії за диплом, вартість якого не була обґрунтованою. Щоб ліквідувати монополію, треба змінити нормативну базу, мати відповідні технології, що давали б можливість виробляти документи про освіту.

Минулого року МОН децентралізувало виробництво дипломів про вищу освіту, професійно-технічних навчальних закладів. Тепер кожен університет самостійно замовляє та виробляє свої дипломи за власним дизайном. Завдяки цьому кроку відбулося здешевлення вартості дипломів.

За словами Сергія Квіта, захист диплома – це його серія і номер, а не голографічні знаки. «Справжність диплома в усьому світі можна перевірити онлайн за його номером і серією. Завдяки децентралізації виробництва дипломів було зекономлено 43 млн гривень», – наголосив міністр і зазначив, що цього року МОН продовжить роботу над децентралізацією виробництва студентських квитків і атестатів про середню освіту.

Також читайте: Прес-конференція Сергія Квіта на тему «Боротьба з корупцією в освіті: найважливіші приклади»

Повідомляє прес-служба МОН

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *