Днями в Інституті екології, природоохоронної діяльності та туризму імені В.Чорновола Національного університету “Львівська політехніка” відбувся урочистий вечір-концерт, присвячений вшануванню українських жінок-воїнів. Проходив він з ініціативи Львівської громадської організації «Союз українок». Автор проекту – союзянка Марія Омельченко та народно-просвітницький гурт «Левандівське ретро».

Словами вітання до присутніх звернулася голова міського осередку «Союз українок» Ксенія Базилюк. Вона нагадала, що минулого року ця організація відсвяткувала 25-річчя свого відновлення. Основною метою проведених союзянками заходів є робота з молоддю, популяризація й ознайомлення з відомими постатями та героями нашої країни.

Народний гурт «Левандівське ретро» своїми музичними композиціями  та поетичним читанням відтворив  хронологію тих історичних подій, через які пройшли українські жінки-героїні.  Серед них — Леся Українка, Людмила Комар, Галина Журба, Ганна Дмитренко, Олена Бесараб, Віра Бобенко, Катруся Зарицька, Людмила Павлюченко, Олена Теліга, Галина Дидик, Люба Гайовська, Ольга Годян, Ірина Калинець та інші.

Спогадами про часи окупації і період сталінських репресій поділилися колишні політв’язні – 98-річна Ірина Шуль і 95-річна Лариса Сеник. Попри свій поважний вік, вони й досі ведуть активну громадську діяльність, беруть активну участь у загальноміських заходах, присвячених вшануванню пам’яті загиблих за волю України.

Назвали на вечорі й сучасних українських героїнь – Надію Савченко, Олену Максименко, Ксенію Бикову, Яну Зінкевич, Наталію Ребро, Олену Білозерську, Олену Мусійчук, Олену Шарговську, Христину Омельченко.

«Ми пливемо в одному човні, і всі події, що стосуються нашої країни, стосується нас усіх», –  із такими словами до присутніх звернулася боєць 2-ї штурмової роти Правого сектору – Христина Омельченко (псевдо Жанна). Дівчина – медик за фахом, але воювала як справжній боєць. Вона також наголосила, аби українські люди не були байдужими і  брали активну участь у житті своєї країни.

Прес-служба Національного університету
“Львівська політехніка”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *