Двоє дітей із Закарпаття, які минулого року були паралізовані через вакцино-споріднений вірус поліомієліту, нині «відновилися після захворювання», повідомляють у МОЗ.

За словами медичного експерта з ЮНІСЕФ, цим дітям «дуже пощастило», оскільки вірус, яким вони заразилися, такий же небезпечний, як і дикий поліомієліт, інформує ВВС Україна.

Восени минулого року було офіційно підтверджено, що двоє закарпатських дітей віком 10 місяців і чотири роки, відповідно, були заражені вакцино-спорідненим поліовірусом, що викликав у них в’ялий параліч. Ці двоє дітей, як і багато інших в Україні на той час, не пройшли вакцинацію від цієї хвороби.

«На сьогодні ці діти відновилися після захворювання», – сказано в письмовій відповіді МОЗ на запит ВВС Україна.

«Таке буває, але дуже-дуже рідко. Тому дуже добре, що цим дітям пощастило, і їхні рухові функції відновилися», – сказала з цього приводу медичний експерт Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) Катерина Булавінова.

Дериват вірусу, яким заразилися діти, дуже відрізняється від того вірусу, що міститься у вакцині й набуває нейровірулентних властивостей, тобто може уражати нервову систему так, як і дикий поліовірус, пояснила експерт ЮНІСЕФ.

За словами пані Булавінової, таким небезпечним цей вірус став через те, що протягом кількох минулих років рівень вакцинації в Україні був низький, а на середину 2015 року став найнижчим у світі – 14,5 %.

«Вірус мав можливість пройти багато пасажів через чимало невакцинованих людей, що в нормальній ситуації неможливо, оскільки він спіткнувся б на другій чи третій вакцинованій людині, й імунітет цієї людини знищив би цей вірус», – каже Катерина Булавінова.